Tennisster Osaka verslaat Gauff en staat in kwartfinale US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is door naar de kwartfinale van de US Open. Osaka versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in de achtste finales. Het werd 6-3 6-2.
Osaka keerde vorig jaar terug na een zwangerschap en is weer op zoek naar haar topvorm. De voormalig nummer 1 van de wereld won begin 2021 op de Australian Open haar vooralsnog laatste titel.
De 27-jarige Japanse neemt het in de kwartfinales op tegen Karolina Muchova. De als elfde geplaatste Tsjechische won in drie sets van Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-3 6-7 (0) 6-3.
Focus
In New York bereikte Osaka haar eerste grandslam-kwartfinale in meer dan 4,5 jaar tijd. "Ik was helemaal gefocust", zei ze in het flash-interview na de wedstrijd. "Ik had het gevoel dat iedereen een geweldige wedstrijd wilde zien en ik hoop dat dat ook gelukt is."
"Ik ben een beetje geëmotioneerd, maar ik wil niet huilen. Ik heb zoveel plezier gehad", zei Osaka. "Ik wilde echt de kans krijgen om hier te komen spelen. Dit is mijn favoriete baan. Het betekent zoveel voor me om terug te zijn. Ik wil mijn team enorm bedanken. We hebben veel meegemaakt. Het was niet altijd makkelijk, maar ze hebben aan mijn zijde gestaan."
Osaka was in 2018 en 2020 de beste bij de US Open. Gauff schreef in 2023 de US Open op haar naam.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
3 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
16 uur geleden