Tennisster Osaka verliest in Miami na 23 overwinningen op rij
MIAMI (ANP) - De zegereeks van de Japanse tennisster Naomi Osaka is ten einde. Na 23 overwinningen op rij ging de nummer 2 van de wereld in de kwartfinales van het hoog aangeschreven toernooi in Miami onderuit. Osaka moest in twee sets haar meerdere erkennen in de Griekse Maria Sakkari. De nummer 25 van de mondiale ranglijst zegevierde binnen 70 minuten overtuigend in twee sets: 6-0 6-4.
De indrukwekkende serie van Osaka begon vorig jaar in New York. Op het voorbereidingstoernooi voor de US Open won Osaka vier partijen, waarna ze zich vanwege fysieke klachten terugtrok voor de finale tegen Victoria Azarenka. Ze versloeg de Wit-Russin twee weken later alsnog in de eindstrijd van het grandslamtoernooi. Begin dit jaar meldde Osaka zich in Melbourne op een toernooi in de aanloop naar de Australian Open na drie zeges af voor de halve finale tegen Mertens, vanwege een lichte blessure. Ze won daarna met groot machtsvertoon de Australian Open.
Osaka (23) stond voor het eerst in de kwartfinales van het toptoernooi in Florida. Ze had drie van de voorgaande vier partijen tegen Sakkari (25) gewonnen. De Griekse heeft pas één keer een WTA-toernooi op haar naam geschreven. Dat was in 2019 in Rabat. Sakkari speelt in de halve finales tegen de winnares van het duel tussen de Canadese Bianca Andreescu en de Spaanse Sara Sorribes Tormo.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
25 minuten geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
2 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
20 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
22 uur geleden