Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Osaka verkozen boven Van der Breggen bij Laureus Award

Tennisster Osaka verkozen boven Van der Breggen bij Laureus Award

EVILLA (ANP) - Wielrenster Anne van der Breggen heeft naast de Laureus Sport Award in de categorie van beste sportvrouw gegrepen. De prestigieuze onderscheiding ging naar de Japanse tennisster Naomi Osaka. Ze won twee keer de US Open in drie jaar tijd en wordt geprezen voor haar inzet en steun voor de Black Lives Matter beweging.

Van der Breggen won vorig jaar bij de WK in het Italiaanse Imola zowel de tijdrit als de wegwedstrijd. Ze is pas de derde Nederlandse vrouw die in deze categorie werd genomineerd voor de trofee. Zwemster Inge de Bruijn en wielrenster Leontien Zijlaard-Van Moorsel gingen haar voor.

Naast Van der Breggen en Osaka waren ook de Amerikaanse basketbalster Breanna Stewart, de Keniaanse marathonloopster Brigid Kosgei, de Italiaanse skikampioene Federica Brignone en de Franse voetbalster Wendie Renard in de race voor de prijs.

Platform

Osaka was blij met haar onderscheiding. "Voor de toekomst hoop ik zoveel mogelijk mensen te hebben kunnen helpen en beïnvloeden. Als je een platform hebt, is het erg belangrijk dat je het gebruikt."

Bij de mannen ging de award naar de tennisser Rafael Nadal. De Spanjaard won vorig jaar voor de dertiende keer Roland Garros en pakte zijn twintigste grandslamtitel. Hij evenaarde hiermee het record van de Zwitser Roger Federer. "Die titel in Parijs was een onvergetelijk moment voor mij", zei Nadal.

Inzet tegen racisme

Naast Nadal waren ook de basketballer LeBron James, voetballer Robert Lewandowski, atleet Joshua Cheptegei, polsstokhoogspringer Armand Duplantis en autocoureur Lewis Hamilton genomineerd. Hamilton won wel de speciale Laureus Athlete Advocate Award voor zijn inzet tegen racisme. De rivaal van Max Verstappen won vorig jaar zijn zevende wereldtitel in de Formule 1. "2020 is een erg moeilijk jaar geweest voor zovelen. Maar het is ook mooi om te zien hoe we met elkaar met deze veranderingen zijn omgegaan", aldus Hamilton.

Voetballer Mo Salah kreeg de Laureus Sporting Inspiration Award. Hij leidde vorige seizoen Liverpool naar de eerste landstitel in dertig jaar. Daarnaast doet hij veel aan liefdadigheid in zijn geboorteland Egypte. De onderscheiding voor het beste team was voor Bayern München, de winnaar van de Champions League.

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

15 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

17 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

18 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

18 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

21 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

1 dag geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden