Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Osaka twijfelt of Olympische Spelen moeten doorgaan

Tennisster Osaka twijfelt of Olympische Spelen moeten doorgaan

TOKIO (ANP) - De Japanse toptennisster Naomi Osaka twijfelt of de Olympische Spelen van Tokio de komende zomer moeten doorgaan. "Eerlijk gezegd weet ik het niet zeker of het, gezien de situatie rond corona in ons land, verstandig is", liet de viervoudig winnares van een grandslam weten.

Delen van het land verkeren vanwege de pandemie nog steeds in een noodsituatie, hoewel de 'cijfers' in vergelijking tot bijvoorbeeld veel Europese landen relatief mee lijken te vallen. Osaka geldt als één van de bekendste sporters van haar land.

"Als atleet wil ik niets liever dan medailles winnen in Tokio", zei ze. "Maar het moet allemaal wel op een verantwoorde manier gebeuren. Of dat kan? Ik durf het eerlijk gezegd niet te zeggen. Laten we hopen dat de deskundigen een verstandige beslissing nemen."

Meerderheid

Kei Nishikori, Japans beste tennisser bij de mannen, sloot zich bij de woorden van zijn landgenote aan. "Een toernooi met 100 mensen organiseren is in deze tijd nog wel te doen. Maar in het olympisch dorp verblijven straks 10.000 atleten. Je moet er in de huidige situatie niet aan denken dat er dan iets fout gaat. Ik weet daarom op dit moment niet wat wijsheid is."

Volgens een recente peiling is een meerderheid van de Japanse bevolking tegen het doorgaan van de Olympische Spelen, die vanwege het virus in de zomer van 2020 met een jaar werden uitgesteld.

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

5 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

5 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

6 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

9 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

11 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

12 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

14 uur geleden