Tennisster Osaka twijfelt of Olympische Spelen moeten doorgaan
TOKIO (ANP) - De Japanse toptennisster Naomi Osaka twijfelt of de Olympische Spelen van Tokio de komende zomer moeten doorgaan. "Eerlijk gezegd weet ik het niet zeker of het, gezien de situatie rond corona in ons land, verstandig is", liet de viervoudig winnares van een grandslam weten.
Delen van het land verkeren vanwege de pandemie nog steeds in een noodsituatie, hoewel de 'cijfers' in vergelijking tot bijvoorbeeld veel Europese landen relatief mee lijken te vallen. Osaka geldt als één van de bekendste sporters van haar land.
"Als atleet wil ik niets liever dan medailles winnen in Tokio", zei ze. "Maar het moet allemaal wel op een verantwoorde manier gebeuren. Of dat kan? Ik durf het eerlijk gezegd niet te zeggen. Laten we hopen dat de deskundigen een verstandige beslissing nemen."
Meerderheid
Kei Nishikori, Japans beste tennisser bij de mannen, sloot zich bij de woorden van zijn landgenote aan. "Een toernooi met 100 mensen organiseren is in deze tijd nog wel te doen. Maar in het olympisch dorp verblijven straks 10.000 atleten. Je moet er in de huidige situatie niet aan denken dat er dan iets fout gaat. Ik weet daarom op dit moment niet wat wijsheid is."
Volgens een recente peiling is een meerderheid van de Japanse bevolking tegen het doorgaan van de Olympische Spelen, die vanwege het virus in de zomer van 2020 met een jaar werden uitgesteld.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
49 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
1 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
22 uur geleden