
Tennisster Osaka trekt zich terug na tumult na persboycot
PARIJS (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft zich teruggetrokken uit Roland Garros, zo heeft ze zelf via sociale media bekendgemaakt. De Japanse nummer 2 van de wereld doet dat naar aanleiding van de tumult die is ontstaan nadat ze bekend had gemaakt de pers niet te woord te staan.
Osaka zou in de tweede ronde aantreden tegen de Roemeense Ana Bogdan.
"Dit is geen situatie die ik me ooit had kunnen voorstellen toen ik een paar dagen geleden met een verklaring kwam", aldus Osaka. "Op dit moment denk ik dat het het beste is voor het toernooi, de andere spelers en mijzelf dat ik me terugtrek, zodat iedereen zich kan concentreren op het tennis in Parijs."
Niet ideaal
De 23-jarige Osaka zei in de verklaring dat ze zich "niet zou onderwerpen aan mensen die aan me twijfelen". "Ik heb genoeg filmpjes gezien van spelers die na een nederlaag in de perskamer instorten. Ik heb het gevoel dat de hele situatie ervoor zorgt dat iemand die al 'down' is nog verder naar beneden wordt getrapt", schreef ze.
Osaka zegt in de verklaring van maandagavond dat de timing van haar boycot "niet ideaal was" en "de boodschap wat duidelijker had kunnen zijn". Ook stelt ze dat ze na de winst van de US Open in 2018 te maken heeft gehad met depressieve gedachten en een zware tijd heeft gehad. "Mijn statement is gericht aan de wereldwijde media. Ik ben introvert en word er nerveus van en vind het moeilijk om altijd maar de beste antwoorden te geven. Hier in Parijs voelde ik me kwetsbaar en daarom dacht ik dat het beter was om de perspraatjes over te slaan."
Osaka zegt even vrijaf te gaan nemen en wil na het toernooi en "als de tijd rijp is" in gesprek met de organisatoren om zaken te verbeteren voor de spelers, pers en fans.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
13 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
14 uur geleden