Tennisster Osaka trekt zich terug na tumult na persboycot
PARIJS (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft zich teruggetrokken uit Roland Garros, zo heeft ze zelf via sociale media bekendgemaakt. De Japanse nummer 2 van de wereld doet dat naar aanleiding van de tumult die is ontstaan nadat ze bekend had gemaakt de pers niet te woord te staan.
Osaka zou in de tweede ronde aantreden tegen de Roemeense Ana Bogdan.
"Dit is geen situatie die ik me ooit had kunnen voorstellen toen ik een paar dagen geleden met een verklaring kwam", aldus Osaka. "Op dit moment denk ik dat het het beste is voor het toernooi, de andere spelers en mijzelf dat ik me terugtrek, zodat iedereen zich kan concentreren op het tennis in Parijs."
Niet ideaal
De 23-jarige Osaka zei in de verklaring dat ze zich "niet zou onderwerpen aan mensen die aan me twijfelen". "Ik heb genoeg filmpjes gezien van spelers die na een nederlaag in de perskamer instorten. Ik heb het gevoel dat de hele situatie ervoor zorgt dat iemand die al 'down' is nog verder naar beneden wordt getrapt", schreef ze.
Osaka zegt in de verklaring van maandagavond dat de timing van haar boycot "niet ideaal was" en "de boodschap wat duidelijker had kunnen zijn". Ook stelt ze dat ze na de winst van de US Open in 2018 te maken heeft gehad met depressieve gedachten en een zware tijd heeft gehad. "Mijn statement is gericht aan de wereldwijde media. Ik ben introvert en word er nerveus van en vind het moeilijk om altijd maar de beste antwoorden te geven. Hier in Parijs voelde ik me kwetsbaar en daarom dacht ik dat het beter was om de perspraatjes over te slaan."
Osaka zegt even vrijaf te gaan nemen en wil na het toernooi en "als de tijd rijp is" in gesprek met de organisatoren om zaken te verbeteren voor de spelers, pers en fans.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
11 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
17 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
19 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italiƫ nipt voor.
20 uur geleden