Tennisster Osaka neemt in tranen afscheid van Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Naomi Osaka is in de tweede ronde van Indian Wells na een wedstrijd vol emoties uitgeschakeld. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was met 6-0 6-4 kansloos tegen de Russin Veronika Koedermetova, die onder de neutrale vlag meedoet.
Na afloop verliet Osaka (24) de baan in tranen, nadat ze tijdens de wedstrijd ook al emotioneel was geworden. Vroeg in het duel had iemand vanaf de tribunes "Naomi, you suck" geroepen. Osaka vroeg de umpire actie te ondernemen, maar dat gebeurde niet.
"Om eerlijk te zijn, zijn er vaker dingen naar me geroepen en dat vond ik niet zo erg. Maar ik heb video's gezien van toen Venus en Serena Williams hier in Indian Wells beledigd werden", zei Osaka na afloop. "Heb je die video nooit gezien, dan raad ik je aan die eens te bekijken. Ik weet niet waarom, maar het zat me enorm dwars. Ik probeer niet te huilen."
Venus en Serena Williams boycotten Indian Wells jarenlang na een incident in 2001. Ze werden uitgejouwd door het Amerikaanse publiek en gaven aan dat als "traumatisch" te hebben ervaren.
Osaka, afgezakt naar plek 78 op de wereldranglijst, was in 2018 de sterkste op Indian Wells.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
11 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
14 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
15 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
16 uur geleden