Tennisster Osaka mijdt uit protest persconferenties Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka slaat uit protest de persconferenties op Roland Garros over. De 23-jarige Osaka, nummer 2 van de wereld, neemt de gebruikelijke boetes voor lief. "Ik heb vaak het gevoel dat mensen niet geven om de geestelijke gezondheid van atleten. Dat geldt vooral als ik een persconferentie zie of er aan deelneem", schrijft Osaka op haar sociale media.
"We krijgen vragen die we al al veel vaker hebben gehad of vragen die zorgen voor twijfels in ons hoofd", aldus de Japanse. "Ik ga mezelf niet onderwerpen aan mensen die aan me twijfelen. Ik heb genoeg filmpjes gezien van spelers die na een nederlaag in de perskamer instorten. Ik heb het gevoel dat de hele situatie ervoor zorgt dat iemand die al 'down' is nog verder naar beneden wordt getrapt."
Volgens Osaka heeft haar keuze om niet te verschijnen op de persconferenties niets te maken met Roland Garros of met bepaalde journalisten, maar is het een statement tegen de gang van zaken. Tennissers zijn op de grandslamtoernooien verplicht om na hun partij op de persconferentie te verschijnen om vragen te beantwoorden. Wie dat niet doet, krijgt een boete. "Ik hoop dat het aanzienlijke bedrag dat ik moet gaan betalen naar een goed doel gaat dat zich inzet voor mentale gezondheid", aldus Osaka.
De tennisster won begin dit jaar voor de tweede keer de Australian Open. Osaka zegevierde ook al twee keer op de US Open. Op het gravel van Roland Garros kwam ze nog nooit verder dan de derde ronde.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
5 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
16 uur geleden