Tennisster Osaka meldt zich na ophef af voor grastoernooi Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - Naomi Osaka heeft zich afgemeld voor het WTA-toernooi van Berlijn, dat dient als voorbereiding op Wimbledon. De Japanse tennisster kondigde vorige week al aan dat ze een rustperiode neemt na alle ophef die haar persboycot op Roland Garros veroorzaakte.
"We hebben bericht gekregen dat Naomi Osaka niet kan meedoen in Berlijn", aldus een woordvoerder van het grastoernooi, dat op 14 juni begint. "Ze neemt een break."
De nummer 2 van de wereld kondigde voorafgaand aan Roland Garros aan dat ze de persconferenties zou overslaan. Osaka wilde daarmee een statement maken. Volgens haar leiden de verplichte gesprekken met de pers soms tot mentale problemen bij sporters.
Wimbledon
De organisatie van Roland Garros dreigde Osaka uit het toernooi te zetten als ze haar boycot niet zou opheffen. De viervoudige grandslamwinnares besloot daarop zelf het grandslamtoernooi te verlaten. Onduidelijk is of ze eind deze maand wel meedoet aan Wimbledon, het grandslam op het 'heilige' gras in Londen.
Op de deelnemerslijst in Berlijn staan onder anderen Ashleigh Barty, Aryna Sabalenka, Sofia Kenin, Elina Svitolina, Bianca Andreescu en Iga Swiatek.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
9 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
17 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
22 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden