Tennisster Osaka meldt zich af voor Wimbledon, start wel in Tokio
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka speelt niet op Wimbledon. De 23-jarige Japanse nummer 2 van de wereld, die zich eind mei terugtrok van Roland Garros na een rel over haar weigering om met de media te praten, neemt tijd voor haarzelf en haar familie. "Ze zal klaar zijn voor de Olympische Spelen en kijkt ernaar uit om voor de fans in haar thuisland te spelen", luidt een verklaring van haar team.
Osaka trok zich terug uit Roland Garros vanwege alle ophef die haar persboycot had veroorzaakt. Ze had voorafgaand aan het Franse grand slam laten weten niet op de persconferenties te willen verschijnen omdat het haar vaak mentale problemen bezorgt.
Wimbledon meldde woensdag nog te verwachten dat Osaka mee zou doen. Eerder op de dag kreeg Wimbledon al een domper te verwerken toen de Spaanse tweevoudig winnaar van Wimbledon Rafael Nadal zich afmeldde.
Osaka, tweevoudig winnares van zowel de Australian Open als de US Open, kwam op Wimbledon nog niet verder dan de derde ronde. Nadat ze zich had teruggetrokken van het Roland Garros kondigde Osaka al aan een rustpauze te nemen. Ze meldde zich in juni ook al af voor het WTA-toernooi van Berlijn.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
7 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
8 uur geleden