Tennisster Osaka meldt zich af voor Wimbledon, start wel in Tokio
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka speelt niet op Wimbledon. De 23-jarige Japanse nummer 2 van de wereld, die zich eind mei terugtrok van Roland Garros na een rel over haar weigering om met de media te praten, neemt tijd voor haarzelf en haar familie. "Ze zal klaar zijn voor de Olympische Spelen en kijkt ernaar uit om voor de fans in haar thuisland te spelen", luidt een verklaring van haar team.
Osaka trok zich terug uit Roland Garros vanwege alle ophef die haar persboycot had veroorzaakt. Ze had voorafgaand aan het Franse grand slam laten weten niet op de persconferenties te willen verschijnen omdat het haar vaak mentale problemen bezorgt.
Wimbledon meldde woensdag nog te verwachten dat Osaka mee zou doen. Eerder op de dag kreeg Wimbledon al een domper te verwerken toen de Spaanse tweevoudig winnaar van Wimbledon Rafael Nadal zich afmeldde.
Osaka, tweevoudig winnares van zowel de Australian Open als de US Open, kwam op Wimbledon nog niet verder dan de derde ronde. Nadat ze zich had teruggetrokken van het Roland Garros kondigde Osaka al aan een rustpauze te nemen. Ze meldde zich in juni ook al af voor het WTA-toernooi van Berlijn.
Meer uit Sport
VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
36 minuten geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
4 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
19 uur geleden