Tennisster Osaka meldt zich af voor toernooi Stuttgart
STUTTGART (ANP) - Naomi Osaka heeft zich afgemeld voor het WTA-toernooi van Stuttgart. De Japanse nummer 2 van de wereld zou in Duitsland haar Europese gravelseizoen beginnen. Het toernooi van Stuttgart begint op 17 april en wordt zonder publiek gespeeld. De organisatie geeft geen reden waarom Osaka zich heeft afgemeld.
De 23-jarige Osaka is dit jaar nog ongeslagen. Ze schreef de Australian Open op haar naam. Op het voorbereidingstoernooi in Melbourne haalde ze de halve finales, waarna ze zich terugtrok. Deze weken doet ze mee aan het WTA-toernooi van Miami, dat dinsdag van start is gegaan.
Het toernooi van Stuttgart geldt als voorbereidingstoernooi op Roland Garros. Osaka heeft al drie grandslamtoernooien gewonnen, maar op Roland Garros reikte ze nooit verder dan de derde ronde.
Kiki Bertens is ook van plan deel te nemen aan het toernooi van Stuttgart.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
28 minuten geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden