Tennisster Osaka hoopt op deelname aan Spelen
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka hoopt haar land te mogen vertegenwoordigen op de Olympische Spelen van Parijs. Daarvoor heeft ze wel clementie nodig van de leiders van de tennisbond van haar land omdat ze niet aan de eis van twee deelnames aan wedstrijden voor de Billie Jean King Cup heeft voldaan. Japan plaatste zich voor het eerst voor het eindtoernooi van de landencompetitie door te winnen van Kazachstan. Na vier jaar speelde Osaka weer voor haar land.
"Ik zou het geweldig vinden als ik naar de Spelen mag", zei Osaka. Drie jaar geleden op de Spelen van Tokio mocht ze nog de olympische vlam ontsteken, maar de voormalige nummer 1 van de wereld is mede door blessures, mentale problemen en een pauze wegens zwangerschap ver weggezakt op de wereldranglijst.
"Als kind keek ik al naar de Spelen, ik zag het als een groot sportfeest", vertelde ze nadat ze Japan had geholpen de finales van de Billie Jean King te bereiken. In Tokio werd ze in de derde ronde uitgeschakeld. "Als ik weer mag meedoen heb ik de ambitie een medaille te winnen." Osaka staat momenteel ver buiten de top 100 en kwam in zes toernooien niet voorbij de kwartfinales.
Meer uit Sport
TASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
9 minuten geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
16 minuten geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
17 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
20 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
22 uur geleden