Tennisster Osaka boekt zege bij rentree na ruim vijftien maanden
BRISBANE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka heeft haar eerste wedstrijd na ruim vijftien maanden gewonnen. De voormalig nummer 1 van de wereld, in juli bevallen van een dochter, was bij haar rentree met 6-3 7-6 (9) de meerdere van de Duitse Tamara Korpatsch.
De 26-jarige Osaka wist de eerste servicegame van Korpatsch, de nummer 83 van de wereld, direct op love te winnen en ze gaf die voorsprong niet meer prijs. In de tiebreak van de tweede set overleefde ze twee setpoints.
"Ik ben best trots op mezelf en denk dat ik een goed niveau heb laten zien", zei Osaka. "Ik waardeer het enorm dat mensen naar mijn wedstrijden komen en voor mij juichen, omdat er een tijd was dat ik nog maar een klein kind was en mijn eigen rolmodellen probeerde te zien spelen. Het voelt dus nog altijd weleens surrealistisch om op deze banen te spelen."
Osaka kwam half september 2022 voor het laatst in actie, op het WTA-toernooi van Tokio. Daar gaf ze al na een game op.
De Japanse heeft vier grandslamtitels op haar naam staan. In 2018 en 2020 won ze de US Open, in 2019 en 2021 was ze de beste op de Australian Open.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
2 dagen geleden