Tennisster Osaka bereikt na bijna drie jaar weer halve finale
AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst sinds 2022 op een toernooi de halve finales bereikt. Dat deed de 27-jarige Japanse in Auckland waar ze zich voorbereidt op de Australian Open. Osaka, een voormalig nummer 1 van de wereld, versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in drie sets: 6-7 (2) 6-1 6-2.
Osaka stond voor het laatst in april 2022 op het toernooi van Miami bij de laatste vier. Daarna wist ze nog slechts drie partijen te winnen tot ze in september haar seizoen besloot. Viervoudig grandslamwinnares Osaka beviel in juli 2023 van een dochter en kwam dat jaar niet in actie. Het afgelopen jaar speelde ze twee keer een kwartfinale, een daarvan in Rosmalen.
"Het belangrijkste doel vandaag was om vertrouwen in mezelf te hebben", sprak Osaka, inmiddels de nummer 57 op de wereldranglijst na haar overwinning. "Ik heb het afgelopen jaar hard gewerkt, ook al was dat niet te zien aan de resultaten, en ik blijf mijn best doen om te zien waar het me brengt."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
13 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
14 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
14 uur geleden