Tennisster Osaka bereikt na bijna drie jaar weer halve finale
AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst sinds 2022 op een toernooi de halve finales bereikt. Dat deed de 27-jarige Japanse in Auckland waar ze zich voorbereidt op de Australian Open. Osaka, een voormalig nummer 1 van de wereld, versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in drie sets: 6-7 (2) 6-1 6-2.
Osaka stond voor het laatst in april 2022 op het toernooi van Miami bij de laatste vier. Daarna wist ze nog slechts drie partijen te winnen tot ze in september haar seizoen besloot. Viervoudig grandslamwinnares Osaka beviel in juli 2023 van een dochter en kwam dat jaar niet in actie. Het afgelopen jaar speelde ze twee keer een kwartfinale, een daarvan in Rosmalen.
"Het belangrijkste doel vandaag was om vertrouwen in mezelf te hebben", sprak Osaka, inmiddels de nummer 57 op de wereldranglijst na haar overwinning. "Ik heb het afgelopen jaar hard gewerkt, ook al was dat niet te zien aan de resultaten, en ik blijf mijn best doen om te zien waar het me brengt."
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
7 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
16 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
20 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden