Tennisster Muguruza ongeplaatst naar laatste vier
MELBOURNE (ANP) - Voor het eerst sinds 2014 begon ze ongeplaatst aan een grandslamtoernooi. Maar onder meer Elina Svitolina en Kiki Bertens ondervonden al dat Garbiñe Muguruza terug is aan het tennisfront. De Spaanse was woensdag in de kwartfinales ook te sterk (7-5 6-3) voor de Russische Anastasia Pavlioetsjenkova. Nu krijgt ze te maken met Simona Halep. "Het wordt een zware klus", dacht Muguruza, die drie van de vijf eerdere ontmoetingen met de Roemeense won. "Ik kijk ernaar uit om weer met haar te strijden."
Inzet is een plaats in de finale van de Australian Open, een toernooi waarbij tot nu toe het bereiken van de kwartfinales in 2017 haar beste resultaat was. Muguruza (26) won dat jaar Wimbledon, een jaar nadat ze ook op Roland Garros de beste was geweest. De afgelopen jaren zakte de voormalig nummer 1 van de wereld enigszins weg op de wereldranglijst. Pas begin dit jaar, op een toernooi in Shenzhen, won ze voor het eerst sinds Roland Garros van vorig jaar weer eens twee partijen op rij. Tot overmaat van ramp werd ze ook nog ziek kort voor de Australian Open. "Ik kwam hier niet met het idee: hoe ver kan ik komen? Ik heb het van dag tot dag bekeken en voelde me gelukkig wel met de dag beter."
Bertens was een van de tennissters die dat ondervond met een kansloze nederlaag. Muguruza lijkt een lange periode vol misère in Melbourne te hebben afgesloten. Vorig jaar brak ze na Wimbledon met haar coach Sam Sumyk, die haar jaren had begeleid. "Het is gewoon moeilijk gebleken zo veel jaar aan de top te staan."
Chillen en shoppen
Halep hoefde zich tegen de Estse Anett Kontaveit niet extreem in te spannen. Het werd twee keer 6-1 voor de nummer 4 van de plaatsingslijst. De partij duurde nog geen uur. De Roemeense, al eens finaliste in Melbourne in 2018, ging niet eens kijken naar de wedstrijd die haar volgende tegenstandster zou opleveren. "Ik ga chillen en misschien even shoppen. Morgen ben ik weer met tennis bezig."
In de andere halve finale staan de Australische Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, en de Amerikaanse Sofia Kenin tegenover elkaar.
Meer uit Sport
PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
15 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
15 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
18 uur geledenAUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.
19 uur geleden