Tennisster Muguruza ongeplaatst naar laatste vier
MELBOURNE (ANP) - Voor het eerst sinds 2014 begon ze ongeplaatst aan een grandslamtoernooi. Maar onder meer Elina Svitolina en Kiki Bertens ondervonden al dat Garbiñe Muguruza terug is aan het tennisfront. De Spaanse was woensdag in de kwartfinales ook te sterk (7-5 6-3) voor de Russische Anastasia Pavlioetsjenkova. Nu krijgt ze te maken met Simona Halep. "Het wordt een zware klus", dacht Muguruza, die drie van de vijf eerdere ontmoetingen met de Roemeense won. "Ik kijk ernaar uit om weer met haar te strijden."
Inzet is een plaats in de finale van de Australian Open, een toernooi waarbij tot nu toe het bereiken van de kwartfinales in 2017 haar beste resultaat was. Muguruza (26) won dat jaar Wimbledon, een jaar nadat ze ook op Roland Garros de beste was geweest. De afgelopen jaren zakte de voormalig nummer 1 van de wereld enigszins weg op de wereldranglijst. Pas begin dit jaar, op een toernooi in Shenzhen, won ze voor het eerst sinds Roland Garros van vorig jaar weer eens twee partijen op rij. Tot overmaat van ramp werd ze ook nog ziek kort voor de Australian Open. "Ik kwam hier niet met het idee: hoe ver kan ik komen? Ik heb het van dag tot dag bekeken en voelde me gelukkig wel met de dag beter."
Bertens was een van de tennissters die dat ondervond met een kansloze nederlaag. Muguruza lijkt een lange periode vol misère in Melbourne te hebben afgesloten. Vorig jaar brak ze na Wimbledon met haar coach Sam Sumyk, die haar jaren had begeleid. "Het is gewoon moeilijk gebleken zo veel jaar aan de top te staan."
Chillen en shoppen
Halep hoefde zich tegen de Estse Anett Kontaveit niet extreem in te spannen. Het werd twee keer 6-1 voor de nummer 4 van de plaatsingslijst. De partij duurde nog geen uur. De Roemeense, al eens finaliste in Melbourne in 2018, ging niet eens kijken naar de wedstrijd die haar volgende tegenstandster zou opleveren. "Ik ga chillen en misschien even shoppen. Morgen ben ik weer met tennis bezig."
In de andere halve finale staan de Australische Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, en de Amerikaanse Sofia Kenin tegenover elkaar.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
27 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
44 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
59 minuten geledenTBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
20 uur geleden