Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Muguruza ongeplaatst naar laatste vier

Tennisster Muguruza ongeplaatst naar laatste vier

MELBOURNE (ANP) - Voor het eerst sinds 2014 begon ze ongeplaatst aan een grandslamtoernooi. Maar onder meer Elina Svitolina en Kiki Bertens ondervonden al dat Garbiñe Muguruza terug is aan het tennisfront. De Spaanse was woensdag in de kwartfinales ook te sterk (7-5 6-3) voor de Russische Anastasia Pavlioetsjenkova. Nu krijgt ze te maken met Simona Halep. "Het wordt een zware klus", dacht Muguruza, die drie van de vijf eerdere ontmoetingen met de Roemeense won. "Ik kijk ernaar uit om weer met haar te strijden."

Inzet is een plaats in de finale van de Australian Open, een toernooi waarbij tot nu toe het bereiken van de kwartfinales in 2017 haar beste resultaat was. Muguruza (26) won dat jaar Wimbledon, een jaar nadat ze ook op Roland Garros de beste was geweest. De afgelopen jaren zakte de voormalig nummer 1 van de wereld enigszins weg op de wereldranglijst. Pas begin dit jaar, op een toernooi in Shenzhen, won ze voor het eerst sinds Roland Garros van vorig jaar weer eens twee partijen op rij. Tot overmaat van ramp werd ze ook nog ziek kort voor de Australian Open. "Ik kwam hier niet met het idee: hoe ver kan ik komen? Ik heb het van dag tot dag bekeken en voelde me gelukkig wel met de dag beter."

Bertens was een van de tennissters die dat ondervond met een kansloze nederlaag. Muguruza lijkt een lange periode vol misère in Melbourne te hebben afgesloten. Vorig jaar brak ze na Wimbledon met haar coach Sam Sumyk, die haar jaren had begeleid. "Het is gewoon moeilijk gebleken zo veel jaar aan de top te staan."

Chillen en shoppen

Halep hoefde zich tegen de Estse Anett Kontaveit niet extreem in te spannen. Het werd twee keer 6-1 voor de nummer 4 van de plaatsingslijst. De partij duurde nog geen uur. De Roemeense, al eens finaliste in Melbourne in 2018, ging niet eens kijken naar de wedstrijd die haar volgende tegenstandster zou opleveren. "Ik ga chillen en misschien even shoppen. Morgen ben ik weer met tennis bezig."

In de andere halve finale staan de Australische Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, en de Amerikaanse Sofia Kenin tegenover elkaar.

Meer uit Sport

Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

19 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

20 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden