Tennisster Muguruza in kwartfinales uitgeschakeld in Sydney
SYDNEY (ANP) - De Spaanse tennisster Garbiñe Muguruza is op het WTA-toernooi van Sydney in de kwartfinales uitgeschakeld. De nummer 3 van de wereld verloor op het voorbereidingstoernooi voor de Australian Open van de Russin Daria Kasatkina, de mondiale nummer 26. Het werd 6-4 6-4.
Voor de 24-jarige Kasatkina is het haar eerste zege op een speelster uit de top 5 van de wereld sinds Roland Garros 2018. Toen was ze in Parijs de Deense Caroline Wozniacki de baas.
Bij de laatste vier neemt Kasatkina het op tegen de Spaanse Paula Badosa, die de Zwitserse Belinda Bencic met 7-6 (6) 3-6 6-3 versloeg. De andere halve finale gaat tussen Barbora Krejcikova uit Tsjechië en Anett Kontaveit uit Estland. Krejcikova gunde de Française Caroline Garcia slechts twee games (6-0 6-2), Kontaveit zag de Tunesische Ons Jabeur na een set (6-4) opgeven met een rugblessure.
De Australische Ashleigh Barty zou ook haar opwachting maken in Sydney, maar de nummer 1 van de wereld trok zich voor het toernooi terug.
Meer uit Sport
AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
8 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.
1 dag geleden