Tennisster Muchova overtuigend naar halve finales van US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Karolina Muchova heeft overtuigend de halve finales van de US Open bereikt. De 28-jarige Tsjechische was in de kwartfinale veel te sterk voor de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia: 6-1 6-4.
Muchova verloor slechts eenmaal haar servicebeurt en won de eerste set in 36 minuten. Ze kwam in de tweede set terug na een achterstand van 0-2. Iga Swiatek, de Poolse nummer 1 van de plaatsinglijst, of de Amerikaanse Jessica Pegula wordt de tegenstander van Muchova in de halve finale.
Muchova maakt een goede indruk op het laatste grandslamtoernooi van het seizoen. De nummer 52 van de wereldranglijst schakelde in de tweede ronde al tweevoudig kampioene Naomi Osaka uit. Ze klopte in de achtste finales Jasmine Paolini, de Italiaanse nummer 5 van de wereld.
Haddad Maia, als 22e geplaatst in New York, was in de achtste finales te sterk voor Caroline Wozniacki. De Deense, twee keer finaliste op de US Open, slaagde er sinds haar rentree vorig jaar in New York opnieuw niet in om een kwartfinale op een grandslamtoernooi te bereiken.
Meer uit Sport
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
14 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
16 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
17 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
17 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
18 uur geleden