Tennisster Moore voorlopig geschorst vanwege verboden middelen
LONDEN (ANP) - De Britse tennisster Tara Moore is voorlopig geschorst omdat bij een dopingcontrole de verboden middelen nandrolon en boldenon, een anabole steroïde, in haar monster zijn aangetroffen. Dat is begin april gebeurd tijdens het WTA-toernooi van Bogota in Colombia, meldt de International Tennis Integrity Agency.
"Ik heb in mijn carrière nog nooit bewust een verboden stof gebruikt. Ik ga onderzoeken hoe het positieve resultaat heeft kunnen plaatsvinden en ik kijk ernaar uit om te bewijzen dat ik een schone atleet ben", schreef Moore op Twitter. "Ik ben diep bedroefd door de voorlopige schorsing en hoop zo snel mogelijk weer op de baan te staan."
De 29-jarige Moore is de nummer 83 van de wereld in het dubbelspel en is daarmee de beste dubbelspeelster van Groot-Brittannië. In het enkelspel staat ze op de 390e plaats. In 2017 was ze de mondiale nummer 145 in het enkelspel.
Moore, die Wimbledon nu dreigt te missen, kan een contra-expertise aanvragen.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
8 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
12 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
18 uur geleden