Tennisster Lamens verliest in eerste ronde bij debuut in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Suzan Lamens is er niet in geslaagd de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De nummer 4 van Nederland verloor met 7-6 (5) 6-3 van de Russin Anna Kalinskaja, de nummer 86 van de wereld.
De 22-jarige Lamens - de mondiale nummer 173 en debutante op het Brabantse gras - brak Kalinskaja in de eerste set na een lange game, maar ze gaf de voorsprong direct weer uit handen. In de tiebreak die niet veel later volgde, benutte de 23-jarige Russin haar tweede setpunt. In de tweede set verloor Lamens drie keer haar servicegame en na een uur en 38 minuten maakte Kalinskaja het af. Halverwege de tweede set werd het duel ruim een half uur onderbroken vanwege regen.
Kalinskaja treedt in Rosmalen onder neutrale vlag aan. Later deze maand mag ze niet deelnemen aan Wimbledon, dat tennissers uit Rusland en Belarus weert vanwege de oorlog in Oekraïne.
Arianne Hartono
Door de uitschakeling van Lamens, die een wildcard had ontvangen, is Arianne Hartono de enige overgebleven Nederlandse bij de vrouwen. Arantxa Rus liet het toernooi in eigen land schieten, omdat ze deze week liever een toernooi op gravel speelt. Bij de mannen doen er vijf Nederlanders mee.
Lamens debuteerde in april in Bogota op WTA-niveau. Ze haalde in Colombia de tweede ronde.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
12 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
21 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden