Tennisster Lamens prolongeert nationale titel
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft voor het derde jaar op rij de nationale titel veroverd. De 24-jarige speelster uit Berkel en Rodenrijs was in Amstelveen in de finale in twee sets te sterk voor Annelin Bakker. De setstanden waren twee keer 6-3. De 18-jarige Bakker had via de kwalificaties het hoofdtoernooi bereikt.
Lamens had zich ten koste van Isis van den Broek voor de eindstrijd geplaatst. Bakker, afkomstig uit het Groningse Haren, was in de halve finales te sterk geweest voor Rose Marie Nijkamp. Ze had al vijf singles en drie dubbelpartijen achter de rug.
Lamens liep na een tweede break in de eerste set uit naar 6-3. In de tweede set pakte ze de break al in de tweede game maar liet ze in de zevende game (bij 5-2) vier matchpoints liggen op de service van Bakker. Op eigen opslag volgde de beslissing alsnog, maar ook pas bij het zevende wedstrijdpunt.
"Het was best pittig, ik moest vanaf het begin aanstaan", sprak ze meteen na de partij op de baan. "Het is lekker om met deze wedstrijden op zak naar Australië af te reizen." Daar hoopt ze zich in januari te kwalificeren voor de Australian Open.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
19 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
20 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
22 uur geleden