Tennisster Lamens pakt in Osaka overtuigend eerste WTA-titel
OSAKA (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft voor het eerst in haar carrière een WTA-toernooi gewonnen. De 25-jarige nummer 125 van de wereld klopte in de finale in het Japanse Osaka de Australische Kimberly Birrell overtuigend met 6-0 6-4, slechts uren nadat ze in de uitgestelde halve finale de als zevende geplaatste Française Diane Parry had verslagen. Lamens begon het toernooi in de kwalificaties.
Zowel Lamens als Birrell had vlak voor de strijd om de titel ook al moeten aantreden, doordat door regenval van zaterdag de halve finales een dag waren verplaatst. De Nederlandse bleek beter hersteld van haar eerdere inspanningen. In de eerste set gunde ze de nummer 150 van de wereld geen game en ook maar weinig punten.
In de tweede set kon Birrell, die eveneens via de kwalificaties het hoofdtoernooi was binnengekomen, beter meekomen. In de eerste game brak de Australische Lamens, maar Birrell bleek zelf ook niet sterk op haar service. Op de opslag van Birrell benutte Lamens haar eerste wedstrijdpunt, wat ze vierde door uit ongeloof haar handen voor haar gezicht te slaan.
87e op wereldranglijst
Lamens komt door haar successenreeks de top 100 van de wereld binnen, op de 87e plek. Daardoor mag ze zonder kwalificaties meedoen aan de Australian Open van begin volgend jaar. Lamens stond nog niet eerder in het hoofdtoernooi van een grand slam.
Lamens won eerder dit jaar al wel een lager aangeschreven toernooi in het Portugese Oeiras. De Nederlandse was daardoor dit jaar al bezig aan een opmars op de wereldranglijst, maar hoger dan de 120e plek in augustus kwam ze nog niet. Arantxa Rus blijft nog wel de beste Nederlandse, op plek 77.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
18 minuten geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
14 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
23 uur geleden