Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Lamens pakt in Osaka overtuigend eerste WTA-titel

Tennisster Lamens pakt in Osaka overtuigend eerste WTA-titel

OSAKA (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft voor het eerst in haar carrière een WTA-toernooi gewonnen. De 25-jarige nummer 125 van de wereld klopte in de finale in het Japanse Osaka de Australische Kimberly Birrell overtuigend met 6-0 6-4, slechts uren nadat ze in de uitgestelde halve finale de als zevende geplaatste Française Diane Parry had verslagen. Lamens begon het toernooi in de kwalificaties.

Zowel Lamens als Birrell had vlak voor de strijd om de titel ook al moeten aantreden, doordat door regenval van zaterdag de halve finales een dag waren verplaatst. De Nederlandse bleek beter hersteld van haar eerdere inspanningen. In de eerste set gunde ze de nummer 150 van de wereld geen game en ook maar weinig punten.

In de tweede set kon Birrell, die eveneens via de kwalificaties het hoofdtoernooi was binnengekomen, beter meekomen. In de eerste game brak de Australische Lamens, maar Birrell bleek zelf ook niet sterk op haar service. Op de opslag van Birrell benutte Lamens haar eerste wedstrijdpunt, wat ze vierde door uit ongeloof haar handen voor haar gezicht te slaan.

87e op wereldranglijst

Lamens komt door haar successenreeks de top 100 van de wereld binnen, op de 87e plek. Daardoor mag ze zonder kwalificaties meedoen aan de Australian Open van begin volgend jaar. Lamens stond nog niet eerder in het hoofdtoernooi van een grand slam.

Lamens won eerder dit jaar al wel een lager aangeschreven toernooi in het Portugese Oeiras. De Nederlandse was daardoor dit jaar al bezig aan een opmars op de wereldranglijst, maar hoger dan de 120e plek in augustus kwam ze nog niet. Arantxa Rus blijft nog wel de beste Nederlandse, op plek 77.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

8 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

11 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

18 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

23 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

23 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden