Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Lamens pakt in Osaka overtuigend eerste WTA-titel

Tennisster Lamens pakt in Osaka overtuigend eerste WTA-titel

OSAKA (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft voor het eerst in haar carrière een WTA-toernooi gewonnen. De 25-jarige nummer 125 van de wereld klopte in de finale in het Japanse Osaka de Australische Kimberly Birrell overtuigend met 6-0 6-4, slechts uren nadat ze in de uitgestelde halve finale de als zevende geplaatste Française Diane Parry had verslagen. Lamens begon het toernooi in de kwalificaties.

Zowel Lamens als Birrell had vlak voor de strijd om de titel ook al moeten aantreden, doordat door regenval van zaterdag de halve finales een dag waren verplaatst. De Nederlandse bleek beter hersteld van haar eerdere inspanningen. In de eerste set gunde ze de nummer 150 van de wereld geen game en ook maar weinig punten.

In de tweede set kon Birrell, die eveneens via de kwalificaties het hoofdtoernooi was binnengekomen, beter meekomen. In de eerste game brak de Australische Lamens, maar Birrell bleek zelf ook niet sterk op haar service. Op de opslag van Birrell benutte Lamens haar eerste wedstrijdpunt, wat ze vierde door uit ongeloof haar handen voor haar gezicht te slaan.

87e op wereldranglijst

Lamens komt door haar successenreeks de top 100 van de wereld binnen, op de 87e plek. Daardoor mag ze zonder kwalificaties meedoen aan de Australian Open van begin volgend jaar. Lamens stond nog niet eerder in het hoofdtoernooi van een grand slam.

Lamens won eerder dit jaar al wel een lager aangeschreven toernooi in het Portugese Oeiras. De Nederlandse was daardoor dit jaar al bezig aan een opmars op de wereldranglijst, maar hoger dan de 120e plek in augustus kwam ze nog niet. Arantxa Rus blijft nog wel de beste Nederlandse, op plek 77.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

7 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

8 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

9 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

10 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

12 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

13 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

14 uur geleden