Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Lamens pakt in Osaka overtuigend eerste WTA-titel

Tennisster Lamens pakt in Osaka overtuigend eerste WTA-titel

OSAKA (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft voor het eerst in haar carrière een WTA-toernooi gewonnen. De 25-jarige nummer 125 van de wereld klopte in de finale in het Japanse Osaka de Australische Kimberly Birrell overtuigend met 6-0 6-4, slechts uren nadat ze in de uitgestelde halve finale de als zevende geplaatste Française Diane Parry had verslagen. Lamens begon het toernooi in de kwalificaties.

Zowel Lamens als Birrell had vlak voor de strijd om de titel ook al moeten aantreden, doordat door regenval van zaterdag de halve finales een dag waren verplaatst. De Nederlandse bleek beter hersteld van haar eerdere inspanningen. In de eerste set gunde ze de nummer 150 van de wereld geen game en ook maar weinig punten.

In de tweede set kon Birrell, die eveneens via de kwalificaties het hoofdtoernooi was binnengekomen, beter meekomen. In de eerste game brak de Australische Lamens, maar Birrell bleek zelf ook niet sterk op haar service. Op de opslag van Birrell benutte Lamens haar eerste wedstrijdpunt, wat ze vierde door uit ongeloof haar handen voor haar gezicht te slaan.

87e op wereldranglijst

Lamens komt door haar successenreeks de top 100 van de wereld binnen, op de 87e plek. Daardoor mag ze zonder kwalificaties meedoen aan de Australian Open van begin volgend jaar. Lamens stond nog niet eerder in het hoofdtoernooi van een grand slam.

Lamens won eerder dit jaar al wel een lager aangeschreven toernooi in het Portugese Oeiras. De Nederlandse was daardoor dit jaar al bezig aan een opmars op de wereldranglijst, maar hoger dan de 120e plek in augustus kwam ze nog niet. Arantxa Rus blijft nog wel de beste Nederlandse, op plek 77.

Meer uit Sport

Skiër Odermatt wint eerste super-G in olympisch seizoen

COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.

6 uur geleden
Eerste Russen en Belarussen hebben toestemming voor Winterspelen

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.

7 uur geleden
Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

9 uur geleden
Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

10 uur geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

12 uur geleden
Norris ziet Verstappen altijd als 'grote bedreiging'

LUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

13 uur geleden
Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

15 uur geleden