Tennisster Lamens debuteert op grastoernooi van Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft een wildcard gekregen voor het Libéma Open, het grastoernooi van Rosmalen. De Nederlands kampioene uit Berkel en Rodenrijs maakt haar debuut op de grasbanen van het Autotron.
"Het jaar kent tot nu toe alleen maar hoogtepunten voor mij", zegt Lamens. "Ik ben ook heel blij en dankbaar dat ik een wildcard mag ontvangen voor het Libéma Open. Ik ga er alles aan doen om mijn beste tennis te laten zien."
Lamens slaagde er vorige week niet in zich via de kwalificaties te plaatsen voor het hoofdtoernooi op Roland Garros. De nummer 169 van de wereld verloor in Parijs in de tweede kwalificatieronde van de Slowaakse Rebecca Sramkova. Vorige maand debuteerde de 22-jarige Lamens op de WTA Tour. Ook werd ze toegevoegd aan het nationale team voor de Billie Jean King Cup.
Demi Schuurs neemt deel aan het vrouwendubbel. De winnares van de dubbeltitel in 2018 speelt met haar Amerikaanse partner Desirae Krawczyk. Samen wonnen ze dit jaar het WTA-toernooi in Stuttgart. Bij het dubbeltoernooi voor de mannen zijn de nummers 1 en 2 van de wereld present: de Brit Joe Salisbury en de Amerikaan Rajeev Ram. Ook Wesley Koolhof en de Brit Neal Skupski, die de jaarranglijst voor dubbelteams aanvoeren, komen naar Rosmalen, waar ze onder anderen Robin Haase en Matwé Middelkoop treffen, de winnaars van het ABN AMRO World Tennis Tournament. Botic van de Zandschulp vormt een duo met de Amerikaan Mackenzie McDonald.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
18 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
19 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
1 dag geleden