
Tennisster Kvitova haakt af in Parijs door enkelblessure
PARIJS (ANP) - Tennisster Petra Kvitova heeft zich teruggetrokken op Roland Garros. De 31-jarige Tsjechische kan door een enkelblessure niet meer in actie komen. De nummer 12 van de wereld raakte zondag na haar winstpartij tegen de Belgische kwalificatiespeelster Greet Minnen geblesseerd. Ze kwam tijdens haar mediaverplichtingen onfortuinlijk ten val.
Volgens Kvitova zou het niet verstandig zijn om de gekwetste enkel deze week flink te belasten. "Ik ben zeer teleurgesteld. Het is ongelooflijke pech, maar ik zal sterk blijven en mijn best doen om voor het begin van het grasseizoen weer hersteld te zijn", liet de tweevoudig Wimbledonkampioene weten.
Kvitova zou het in de tweede ronde opnemen tegen de 34-jarige Russin Elena Vesnina, die nu een vrije doortocht naar de derde ronde heeft gekregen. De nummer 1096 van de wereldranglijst kwam eerder tijdens dertien deelnames in Parijs nooit verder dan de derde ronde.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina heeft op het Grand Slam van Tbilisi het zilver gepakt. In de finale in de klasse onder 100 kilogram was de Oekraïner Anton Savytskiy in de verlenging te sterk voor de 27-jarige Hagenaar, die in de halve finales de Cubaan Ivan Felipe Silva Morales had verslagen. Brons was er op de slotdag in de Georgische hoofdstad voor Jur Spijkers en Marit Kamps.
4 uur geledenNANJING (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Chinese Nanjing naast een medaille gegrepen op de 60 meter horden. In een zeer snelle en waarschijnlijk spannendste finale ooit moest de Nederlandse atlete genoegen nemen met de zesde plaats. Ze liep 7,76 en zat daarmee slechts vier honderdsten achter Devynne Charlton uit de Bahama's, die haar wereldtitel prolongeerde met een tijd van 7,72.
6 uur geledenNANJING (ANP) - Samuel Chapple heeft na zijn stunt op de EK indoor in Apeldoorn niet voor een verrassing kunnen zorgen op de WK indoor in het Chinese Nanjing. De 26-jarige Haagse atleet eindigde als vierde in de finale van de 800 meter in een tijd van 1.45,55. Twee weken geleden kroonde hij zich tot Europees kampioen.
6 uur geledenNANJING (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de WK indooratletiek in het Chinese Nanjing geplaatst voor de finale van de 60 meter horden. Ze won haar heat in de halve finales in 7,81 en versloeg wereldrecordhoudster Devynne Charlton. De atlete van de Bahama's klokte 7,82. De twee ontmoeten elkaar later zondag in de strijd om de medailles (14.00 uur).
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Charles Leclerc en Lewis Hamilton zijn na de Grote Prijs van China uit de uitslag geschrapt. De stewards diskwalificeerden de coureurs van Ferrari omdat hun auto's bij controle aan de finish niet aan de technische voorschriften voldeden. De Ferrari van Leclerc bleek na weging te licht en aan de bolide van Hamilton was een onderdeel te veel versleten.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Als het een "6-uursrace" was geweest in Shanghai, dan had Max Verstappen misschien nog kunnen winnen. "Hoe langer dat we reden, hoe beter het ging", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 tegen Viaplay na zijn vierde plaats in de Grote Prijs van China. "Dat was meer dan ik had verwacht."
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur Oscar Piastri vindt zijn zege in de Grote Prijs van China verdiend na zijn uitglijder in de openingsrace in Australië vorige week. De 23-jarige Australiër van McLaren werd toen slechts negende nadat hij vanuit een goede positie naast de natte baan was geraakt. In Shanghai leidde Piastri van start tot finish, wat hem "extreem blij" maakte.
10 uur geleden