Tennisster Keys voor tweede keer naar halve finales in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Madison Keys heeft voor de tweede keer in haar carrière de halve finales van de Australian Open bereikt. De 26-jarige Amerikaanse versloeg in twee sets de als vierde geplaatste Barbora Krejcikova uit Tsjechië: 6-3 6-2.
Keys, momenteel de nummer 51 van de wereldranglijst, stond eerder in 2015 in de halve finales in Melbourne. Toen verloor ze van haar landgenote Serena Williams, die het grandslamtoernooi dat jaar ook zou winnen. Met Krejcikova trof ze in de kwartfinales de winnares van Roland Garros van vorig jaar, maar de Tsjechische had vanaf het begin moeite haar eigen opslagbeurten te winnen. Op 3-2 benutte Keys een breakpoint in een lange game. Ze gaf die voorsprong ook niet meer weg en pakte de set met 6-3.
In de tweede set liep Keys door twee breaks meteen uit naar 3-0, maar Krejcikova brak terug en kwam tot 3-2. Keys won vervolgens weer twee games en serveerde de wedstrijd uit op 5-2.
De Amerikaanse is de eerste tennisster die zich heeft geplaatst voor de halve finales. Daarin treft ze de winnares van de partij tussen de als eerste geplaatste Ashleigh Barty uit Australië en Jessica Pegula uit de VS.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft de marathon van Londen op zijn naam geschreven in een wereldrecord. De Keniaanse atleet kwam solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee een halve minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
48 minuten geledenJEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
21 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
22 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 dag geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 dag geleden