Tennisster Keys voor tweede keer naar halve finales in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Madison Keys heeft voor de tweede keer in haar carrière de halve finales van de Australian Open bereikt. De 26-jarige Amerikaanse versloeg in twee sets de als vierde geplaatste Barbora Krejcikova uit Tsjechië: 6-3 6-2.
Keys, momenteel de nummer 51 van de wereldranglijst, stond eerder in 2015 in de halve finales in Melbourne. Toen verloor ze van haar landgenote Serena Williams, die het grandslamtoernooi dat jaar ook zou winnen. Met Krejcikova trof ze in de kwartfinales de winnares van Roland Garros van vorig jaar, maar de Tsjechische had vanaf het begin moeite haar eigen opslagbeurten te winnen. Op 3-2 benutte Keys een breakpoint in een lange game. Ze gaf die voorsprong ook niet meer weg en pakte de set met 6-3.
In de tweede set liep Keys door twee breaks meteen uit naar 3-0, maar Krejcikova brak terug en kwam tot 3-2. Keys won vervolgens weer twee games en serveerde de wedstrijd uit op 5-2.
De Amerikaanse is de eerste tennisster die zich heeft geplaatst voor de halve finales. Daarin treft ze de winnares van de partij tussen de als eerste geplaatste Ashleigh Barty uit Australië en Jessica Pegula uit de VS.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
18 uur geleden