Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Keys verslaat Sabalenka en wint eerste grandslamtitel

Tennisster Keys verslaat Sabalenka en wint eerste grandslamtitel

MELBOURNE (ANP) - Madison Keys heeft voor het eerst de Australian Open gewonnen. De Amerikaanse versloeg in de finale Aryna Sabalenka (6-3 2-6 7-5), die de twee vorige edities van het eerste grandslamtoernooi van het jaar had gewonnen.

De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus sloot niet aan in een rijtje met Margaret Court, Evonne Goolagong-Cawley, Steffi Graf, Monica Seles en Martina Hingis, die wel drie keer achtereen in Melbourne wonnen. De 26-jarige Sabalenka won vorig jaar de Australian Open door de Chinese Zheng Qinwen te verslaan. Het jaar ervoor versloeg ze Jelena Rybakina uit Kazachstan.

De 29-jarige Keys stond voor het eerst in de finale in Melbourne. De als negentiende geplaatste Amerikaanse verloor in 2017 van haar landgenote Sloane Stephens in de finale van de US Open. Ze versloeg donderdag de als tweede geplaatste Poolse Iga Swiatek in een lange, spannende wedstrijd voor een finaleplaats.

In evenwicht

Keys won de eerste twee games en liep uit naar een voorsprong van 4-1. Ze profiteerde van twee zwakke opslagbeurten van Sabalenka, die in de eerste set vier dubbele fouten sloeg. Bij een achterstand van 5-1 maakte Sabalenka gebruik van enkele slordige slagen van haar tegenstandster (5-3). Toch verloor de nummer 1 van de wereld de openingsset nadat ze voor de derde keer haar opslagbeurt had ingeleverd.

Sabalenka won bij een stand van 1-1 in de tweede set voor het eerst in de finale een opslagbeurt van Keys. Ze nam het initiatief en liep uit naar 6-2. In de derde set hielden beide tennissters elkaar lang in evenwicht. Ze stonden geen breekpunten meer toe op hun eigen opslag, totdat de service van Sabalenka bij een achterstand van 6-5 plotseling haperde. Keys profiteerde en benutte haar tweede wedstrijdpunt.

Meer uit Sport

Beachvolleyballers Boermans en De Groot winnen ook tweede WK-duel

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo versloeg de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.

32 minuten geleden
Beune wint ook 1500 meter bij wereldbeker in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.

11 uur geleden
Tennisser Alcaraz voor het eerst naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4

11 uur geleden
Kok wint 500 meter in Salt Lake City in Nederlands record

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.

11 uur geleden
Tennisser Sinner voor eigen publiek naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.

17 uur geleden
Nederlandse tennissters degraderen uit Wereldgroep BJKC

BENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.

17 uur geleden
Nieuwenhuis wint veldrit in Superprestige in Merksplas

MERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.

17 uur geleden