Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Keys verslaat Sabalenka en wint eerste grandslamtitel

Tennisster Keys verslaat Sabalenka en wint eerste grandslamtitel

MELBOURNE (ANP) - Madison Keys heeft voor het eerst de Australian Open gewonnen. De Amerikaanse versloeg in de finale Aryna Sabalenka (6-3 2-6 7-5), die de twee vorige edities van het eerste grandslamtoernooi van het jaar had gewonnen.

De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus sloot niet aan in een rijtje met Margaret Court, Evonne Goolagong-Cawley, Steffi Graf, Monica Seles en Martina Hingis, die wel drie keer achtereen in Melbourne wonnen. De 26-jarige Sabalenka won vorig jaar de Australian Open door de Chinese Zheng Qinwen te verslaan. Het jaar ervoor versloeg ze Jelena Rybakina uit Kazachstan.

De 29-jarige Keys stond voor het eerst in de finale in Melbourne. De als negentiende geplaatste Amerikaanse verloor in 2017 van haar landgenote Sloane Stephens in de finale van de US Open. Ze versloeg donderdag de als tweede geplaatste Poolse Iga Swiatek in een lange, spannende wedstrijd voor een finaleplaats.

In evenwicht

Keys won de eerste twee games en liep uit naar een voorsprong van 4-1. Ze profiteerde van twee zwakke opslagbeurten van Sabalenka, die in de eerste set vier dubbele fouten sloeg. Bij een achterstand van 5-1 maakte Sabalenka gebruik van enkele slordige slagen van haar tegenstandster (5-3). Toch verloor de nummer 1 van de wereld de openingsset nadat ze voor de derde keer haar opslagbeurt had ingeleverd.

Sabalenka won bij een stand van 1-1 in de tweede set voor het eerst in de finale een opslagbeurt van Keys. Ze nam het initiatief en liep uit naar 6-2. In de derde set hielden beide tennissters elkaar lang in evenwicht. Ze stonden geen breekpunten meer toe op hun eigen opslag, totdat de service van Sabalenka bij een achterstand van 6-5 plotseling haperde. Keys profiteerde en benutte haar tweede wedstrijdpunt.

Meer uit Sport

Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

7 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

8 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

8 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

9 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

9 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

10 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

11 uur geleden