Tennisster Keys verslaat Sabalenka en wint eerste grandslamtitel
MELBOURNE (ANP) - Madison Keys heeft voor het eerst de Australian Open gewonnen. De Amerikaanse versloeg in de finale Aryna Sabalenka (6-3 2-6 7-5), die de twee vorige edities van het eerste grandslamtoernooi van het jaar had gewonnen.
De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus sloot niet aan in een rijtje met Margaret Court, Evonne Goolagong-Cawley, Steffi Graf, Monica Seles en Martina Hingis, die wel drie keer achtereen in Melbourne wonnen. De 26-jarige Sabalenka won vorig jaar de Australian Open door de Chinese Zheng Qinwen te verslaan. Het jaar ervoor versloeg ze Jelena Rybakina uit Kazachstan.
De 29-jarige Keys stond voor het eerst in de finale in Melbourne. De als negentiende geplaatste Amerikaanse verloor in 2017 van haar landgenote Sloane Stephens in de finale van de US Open. Ze versloeg donderdag de als tweede geplaatste Poolse Iga Swiatek in een lange, spannende wedstrijd voor een finaleplaats.
In evenwicht
Keys won de eerste twee games en liep uit naar een voorsprong van 4-1. Ze profiteerde van twee zwakke opslagbeurten van Sabalenka, die in de eerste set vier dubbele fouten sloeg. Bij een achterstand van 5-1 maakte Sabalenka gebruik van enkele slordige slagen van haar tegenstandster (5-3). Toch verloor de nummer 1 van de wereld de openingsset nadat ze voor de derde keer haar opslagbeurt had ingeleverd.
Sabalenka won bij een stand van 1-1 in de tweede set voor het eerst in de finale een opslagbeurt van Keys. Ze nam het initiatief en liep uit naar 6-2. In de derde set hielden beide tennissters elkaar lang in evenwicht. Ze stonden geen breekpunten meer toe op hun eigen opslag, totdat de service van Sabalenka bij een achterstand van 6-5 plotseling haperde. Keys profiteerde en benutte haar tweede wedstrijdpunt.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
8 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
10 uur geleden