Tennisster Keys verslaat Sabalenka en wint eerste grandslamtitel
MELBOURNE (ANP) - Madison Keys heeft voor het eerst de Australian Open gewonnen. De Amerikaanse versloeg in de finale Aryna Sabalenka (6-3 2-6 7-5), die de twee vorige edities van het eerste grandslamtoernooi van het jaar had gewonnen.
De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus sloot niet aan in een rijtje met Margaret Court, Evonne Goolagong-Cawley, Steffi Graf, Monica Seles en Martina Hingis, die wel drie keer achtereen in Melbourne wonnen. De 26-jarige Sabalenka won vorig jaar de Australian Open door de Chinese Zheng Qinwen te verslaan. Het jaar ervoor versloeg ze Jelena Rybakina uit Kazachstan.
De 29-jarige Keys stond voor het eerst in de finale in Melbourne. De als negentiende geplaatste Amerikaanse verloor in 2017 van haar landgenote Sloane Stephens in de finale van de US Open. Ze versloeg donderdag de als tweede geplaatste Poolse Iga Swiatek in een lange, spannende wedstrijd voor een finaleplaats.
In evenwicht
Keys won de eerste twee games en liep uit naar een voorsprong van 4-1. Ze profiteerde van twee zwakke opslagbeurten van Sabalenka, die in de eerste set vier dubbele fouten sloeg. Bij een achterstand van 5-1 maakte Sabalenka gebruik van enkele slordige slagen van haar tegenstandster (5-3). Toch verloor de nummer 1 van de wereld de openingsset nadat ze voor de derde keer haar opslagbeurt had ingeleverd.
Sabalenka won bij een stand van 1-1 in de tweede set voor het eerst in de finale een opslagbeurt van Keys. Ze nam het initiatief en liep uit naar 6-2. In de derde set hielden beide tennissters elkaar lang in evenwicht. Ze stonden geen breekpunten meer toe op hun eigen opslag, totdat de service van Sabalenka bij een achterstand van 6-5 plotseling haperde. Keys profiteerde en benutte haar tweede wedstrijdpunt.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
9 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
9 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden