
Tennisster Jabeur tegen Swiatek in finale US Open
NEW YORK (ANP) - De Tunesische tennisster Ons Jabeur neemt het in de finale van de US Open op tegen de Poolse nummer 1 van de wereld, Iga Swiatek. Jabeur versloeg in de halve finales in New York de Française Caroline Garcia in twee sets: 6-1 6-3. Swiatek won later in het Arthur Ashe stadion in drie sets van Aryna Sabalenka: 3-6 6-1 6-4.
In slechts één uur en zes minuten versloeg Jabeur de 28-jarige de Française. Eerder dit jaar wist ze al geschiedenis te schrijven door als eerste Afrikaanse vrouw ooit de finale van Wimbledon te halen.
Swiatek had twee uur en 11 minuten nodig om Sabalenka te verslaan. Ze verwacht een lastige wedstrijd tegen de Tunesische, die op haar beurt liet weten dat het heel zwaar gaat worden. "Iga verliest nooit finales, dus het wordt heel zwaar. Ik houd er echter van om op deze ondergrond te spelen en ik heb het gevoel dat ik weet wat ik tegen haar moet doen."
Jabeur denkt dat het spelen van de finale van Wimbledon haar zal helpen in New York. Ze verloor de eindstrijd op het gras in Londen in drie sets van Elena Rybakina uit Kazachstan. "Alleen al naar die finale gaan was heel pittig voor me. Maar voor deze finale heb ik het gevoel dat ik er volledig voor kan gaan. Ik ga voor alles."
De Tunesische is trots dat ze het opnieuw heeft laten zien dat ze de finale kan bereiken. "Ik ben blij dat ik die resultaten van Wimbledon een vervolg heb kunnen geven en dat mensen niet verbaasd zijn dat ze de eindstrijd heeft gehaald. Het voelt nu meer echt om opnieuw in de finale te staan."
Meer uit Sport
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft eindelijk de titel in de Champions League veroverd. De Franse topclub van coach Luis Enrique liet er in de finale in de Allianz Arena in München met een 5-0-zege geen misverstand over bestaan welke club dit seizoen de beste was in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst in de clubhistorie de Champions League gewonnen. De Franse landskampioen van trainer Luis Enrique overrompelde in de finale in München Internazionale uit Italië met 5-0.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft overtuigend de vierde ronde bereikt van Roland Garros. De drievoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Parijs was in drie sets te sterk voor de Oostenrijker Filip Misolic: 6-3 6-4 6-2.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft de derde ronde van het vrouwendubbeltoernooi bereikt op Roland Garros. De 31-jarige dubbelspecialiste versloeg met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad de Russische speelsters Anastasia Pavlioetsjenkova en Elena Pridankina in drie sets: 6-4 6-7 (7) 6-3.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen vond dat hij met de derde plaats in de kwalificatie van de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 het maximale eruit had gehaald. "Ik denk dat de derde plaats ook is waar we moeten staan", zei hij in het flashinterview na afloop. "We komen het hele weekend snelheid tekort en hebben het zo goed mogelijk gedaan."
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De honkbalinternationals krijgen de A-status terug. Dit hebben verschillende bronnen aan het ANP bevestigd. De honkballers raakten die status in september 2023 kwijt toen ze bij het EK in Tsjechië voor het eerst in 57 jaar de finale niet haalden. Nederland eindigde als derde.
11 uur geledenSESTRIÈRE (ANP) - Simon Yates gaat na de Vuelta in 2018 voor de tweede keer een grote ronde winnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike voerde zijn aanval op leider Isaac Del Toro uit op de Colle delle Finestre, de berg waar hij zeven jaar geleden de Giro verloor. "Vanaf dat de route bekend werd, heb ik eraan gedacht om dit hier te doen", vertelde de kopman van Visma - Lease a Bike in het flashinterview na de voorlaatste rit. In de slotetappe zondag in Rome moet hij alleen nog finishen.
11 uur geleden