Tennisster Jabeur tegen Swiatek in finale US Open
NEW YORK (ANP) - De Tunesische tennisster Ons Jabeur neemt het in de finale van de US Open op tegen de Poolse nummer 1 van de wereld, Iga Swiatek. Jabeur versloeg in de halve finales in New York de Française Caroline Garcia in twee sets: 6-1 6-3. Swiatek won later in het Arthur Ashe stadion in drie sets van Aryna Sabalenka: 3-6 6-1 6-4.
In slechts één uur en zes minuten versloeg Jabeur de 28-jarige de Française. Eerder dit jaar wist ze al geschiedenis te schrijven door als eerste Afrikaanse vrouw ooit de finale van Wimbledon te halen.
Swiatek had twee uur en 11 minuten nodig om Sabalenka te verslaan. Ze verwacht een lastige wedstrijd tegen de Tunesische, die op haar beurt liet weten dat het heel zwaar gaat worden. "Iga verliest nooit finales, dus het wordt heel zwaar. Ik houd er echter van om op deze ondergrond te spelen en ik heb het gevoel dat ik weet wat ik tegen haar moet doen."
Jabeur denkt dat het spelen van de finale van Wimbledon haar zal helpen in New York. Ze verloor de eindstrijd op het gras in Londen in drie sets van Elena Rybakina uit Kazachstan. "Alleen al naar die finale gaan was heel pittig voor me. Maar voor deze finale heb ik het gevoel dat ik er volledig voor kan gaan. Ik ga voor alles."
De Tunesische is trots dat ze het opnieuw heeft laten zien dat ze de finale kan bereiken. "Ik ben blij dat ik die resultaten van Wimbledon een vervolg heb kunnen geven en dat mensen niet verbaasd zijn dat ze de eindstrijd heeft gehaald. Het voelt nu meer echt om opnieuw in de finale te staan."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
6 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
7 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
13 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden