Tennisster Jabeur tegen Swiatek in finale US Open
NEW YORK (ANP) - De Tunesische tennisster Ons Jabeur neemt het in de finale van de US Open op tegen de Poolse nummer 1 van de wereld, Iga Swiatek. Jabeur versloeg in de halve finales in New York de Française Caroline Garcia in twee sets: 6-1 6-3. Swiatek won later in het Arthur Ashe stadion in drie sets van Aryna Sabalenka: 3-6 6-1 6-4.
In slechts één uur en zes minuten versloeg Jabeur de 28-jarige de Française. Eerder dit jaar wist ze al geschiedenis te schrijven door als eerste Afrikaanse vrouw ooit de finale van Wimbledon te halen.
Swiatek had twee uur en 11 minuten nodig om Sabalenka te verslaan. Ze verwacht een lastige wedstrijd tegen de Tunesische, die op haar beurt liet weten dat het heel zwaar gaat worden. "Iga verliest nooit finales, dus het wordt heel zwaar. Ik houd er echter van om op deze ondergrond te spelen en ik heb het gevoel dat ik weet wat ik tegen haar moet doen."
Jabeur denkt dat het spelen van de finale van Wimbledon haar zal helpen in New York. Ze verloor de eindstrijd op het gras in Londen in drie sets van Elena Rybakina uit Kazachstan. "Alleen al naar die finale gaan was heel pittig voor me. Maar voor deze finale heb ik het gevoel dat ik er volledig voor kan gaan. Ik ga voor alles."
De Tunesische is trots dat ze het opnieuw heeft laten zien dat ze de finale kan bereiken. "Ik ben blij dat ik die resultaten van Wimbledon een vervolg heb kunnen geven en dat mensen niet verbaasd zijn dat ze de eindstrijd heeft gehaald. Het voelt nu meer echt om opnieuw in de finale te staan."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
16 minuten geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
6 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
15 uur geleden