Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Jabeur schakelt Swiatek uit in vierde ronde Wimbledon

Tennisster Jabeur schakelt Swiatek uit in vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is in de vierde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als zevende geplaatste Poolse verloor in drie sets van Ons Jabeur uit Tunesië: 5-7 6-1 6-1.

Swiatek won vorig jaar Roland Garros, waar ze dit voorjaar tot de kwartfinales kwam. In haar enige optreden tot dusverre op Wimbledon, in 2018, sneuvelde ze in de eerste ronde. Tegen de als 21e geplaatste Jabeur had de 20-jarige Swiatek het ook in de eerste set moeilijk, maar door vier games op rij te winnen, pakte ze die set alsnog met 7-5.

Jabeur won daarna de tweede set met drie breaks met 6-1. Ook in de derde set won de 26-jarige Tunesische twee keer de opslagbeurt van de Poolse en ze mocht op 5-1 zelf voor de wedstrijd serveren. Op haar eerste matchpoint besliste ze de partij.

Barty

Ashleigh Barty wist zich wel te verzekeren van een plek in de kwartfinales. De Australische nummer 1 van de wereld was met 7-5 6-3 te sterk voor de Tsjechische Barbora Krejcikova, die vorige maand nog verraste door Roland Garros te winnen.

Het is voor de 25-jarige Barty pas de eerste keer dat ze weet door te dringen tot de laatste acht op Wimbledon. In 2019 haalde ze de vierde ronde en dat was haar beste resultaat in Londen.

Zegereeks

Krejcikova had maar liefst vijftien partijen op rij gewonnen. Voorafgaand aan haar opmerkelijke zegereeks op Roland Garros schreef ze ook het WTA-toernooi van Straatsburg op haar naam.

Barty stuit bij de laatste acht mogelijk op de Britse tiener Emma Raducanu (18), die het in de vierde ronde opneemt tegen de Australische Ajla Tomljanovic.

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

3 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

6 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

8 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

10 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

11 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

11 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

12 uur geleden