Tennisster Jabeur schakelt Swiatek uit in vierde ronde Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is in de vierde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als zevende geplaatste Poolse verloor in drie sets van Ons Jabeur uit Tunesië: 5-7 6-1 6-1.
Swiatek won vorig jaar Roland Garros, waar ze dit voorjaar tot de kwartfinales kwam. In haar enige optreden tot dusverre op Wimbledon, in 2018, sneuvelde ze in de eerste ronde. Tegen de als 21e geplaatste Jabeur had de 20-jarige Swiatek het ook in de eerste set moeilijk, maar door vier games op rij te winnen, pakte ze die set alsnog met 7-5.
Jabeur won daarna de tweede set met drie breaks met 6-1. Ook in de derde set won de 26-jarige Tunesische twee keer de opslagbeurt van de Poolse en ze mocht op 5-1 zelf voor de wedstrijd serveren. Op haar eerste matchpoint besliste ze de partij.
Barty
Ashleigh Barty wist zich wel te verzekeren van een plek in de kwartfinales. De Australische nummer 1 van de wereld was met 7-5 6-3 te sterk voor de Tsjechische Barbora Krejcikova, die vorige maand nog verraste door Roland Garros te winnen.
Het is voor de 25-jarige Barty pas de eerste keer dat ze weet door te dringen tot de laatste acht op Wimbledon. In 2019 haalde ze de vierde ronde en dat was haar beste resultaat in Londen.
Zegereeks
Krejcikova had maar liefst vijftien partijen op rij gewonnen. Voorafgaand aan haar opmerkelijke zegereeks op Roland Garros schreef ze ook het WTA-toernooi van Straatsburg op haar naam.
Barty stuit bij de laatste acht mogelijk op de Britse tiener Emma Raducanu (18), die het in de vierde ronde opneemt tegen de Australische Ajla Tomljanovic.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
40 minuten geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
1 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
1 dag geleden