Tennisster Jabeur schakelt Swiatek uit in vierde ronde Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is in de vierde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als zevende geplaatste Poolse verloor in drie sets van Ons Jabeur uit Tunesië: 5-7 6-1 6-1.
Swiatek won vorig jaar Roland Garros, waar ze dit voorjaar tot de kwartfinales kwam. In haar enige optreden tot dusverre op Wimbledon, in 2018, sneuvelde ze in de eerste ronde. Tegen de als 21e geplaatste Jabeur had de 20-jarige Swiatek het ook in de eerste set moeilijk, maar door vier games op rij te winnen, pakte ze die set alsnog met 7-5.
Jabeur won daarna de tweede set met drie breaks met 6-1. Ook in de derde set won de 26-jarige Tunesische twee keer de opslagbeurt van de Poolse en ze mocht op 5-1 zelf voor de wedstrijd serveren. Op haar eerste matchpoint besliste ze de partij.
Barty
Ashleigh Barty wist zich wel te verzekeren van een plek in de kwartfinales. De Australische nummer 1 van de wereld was met 7-5 6-3 te sterk voor de Tsjechische Barbora Krejcikova, die vorige maand nog verraste door Roland Garros te winnen.
Het is voor de 25-jarige Barty pas de eerste keer dat ze weet door te dringen tot de laatste acht op Wimbledon. In 2019 haalde ze de vierde ronde en dat was haar beste resultaat in Londen.
Zegereeks
Krejcikova had maar liefst vijftien partijen op rij gewonnen. Voorafgaand aan haar opmerkelijke zegereeks op Roland Garros schreef ze ook het WTA-toernooi van Straatsburg op haar naam.
Barty stuit bij de laatste acht mogelijk op de Britse tiener Emma Raducanu (18), die het in de vierde ronde opneemt tegen de Australische Ajla Tomljanovic.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
6 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
8 uur geleden