Tennisster Jabeur knokt zich in Rome terug uit geslagen positie
ROME (ANP) - Ons Jabeur heeft zich op het grote WTA-toernooi van Rome uit geslagen positie teruggeknokt. In de kwartfinales stond de Tunesische tegen Maria Sakkari uit Griekenland met 6-1 5-2 achter, maar ze won de partij nog met 1-6 7-5 6-1.
Sakkari (26) serveerde bij 5-2 en 5-4 voor de wedstrijd, maar de nummer 4 van de wereld verloor drie servicegames op rij. In de beginfase van de derde set won ze in de eerste drie games slechts twee punten. Ze kwam met moeite nog terug tot 3-1, maar pakte in het restant geen game meer.
De 27-jarige Jabeur, de nummer 7 van de wereld, heeft al tien duels op rij gewonnen. Vorige week was ze de beste op het graveltoernooi van Madrid. "In het begin werd ik erg gehinderd door de schaduw. Bij 5-2 zei ik tegen mezelf: je kunt deze twee, bijna drie weken niet zo eindigen. Dat heeft me aangemoedigd." Ze treft zaterdag bij de laatste vier Daria Kasatkina uit Rusland, die de Zwitserse Jil Teichmann bij 6-4 3-2 zag opgeven.
De Poolse Iga Swiatek, de mondiale nummer 1, breidde haar zegereeks ook uit. Zij heeft al 26 partijen op rij niet verloren. Swiatek was de Canadese Bianca Andreescu, getraind door de Nederlander Sven Groeneveld, met 7-6 (2) 6-0 de baas.
Swiatek neemt het bij de laatste vier op tegen Aryna Sabelenka uit Belarus.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
17 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
18 uur geleden