Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Hartono uitgeschakeld in eerste ronde Rosmalen

Tennisster Hartono uitgeschakeld in eerste ronde Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Arianne Hartono is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken op het Libéma Open, het grastoernooi van Rosmalen. De Italiaanse Elisabetta Cocciaretto was in twee sets te sterk voor de Nederlandse speelster, die met een wildcard mocht deelnemen. De setstanden waren 7-6 (11) 7-5.

Hartono kwam door een break al snel op voorsprong in de eerste set, maar verspeelde die marge in de negende game. De in Groningen geboren tennisster kreeg in een lange tiebreak vier setpunten, maar wist er geen te benutten. De Italiaanse, de nummer 123 van de wereld, deed dat niet veel later wel. In de tweede set benutte Cocciaretto bij een 6-5-voorsprong op de service van Hartono na een kleine twee uur haar eerste wedstrijdpunt.

Anouck Vrancken Peeters kon niet verrassen tegen de als zevende geplaatste Nieuw-Zeelandse Lulu Sun. De met een wildcard toegelaten Nederlandse pakte vier games: 6-1 6-3.

Kwalificaties

In de kwalificaties strandden Thijs Boogaard en Mees Rottgering maandag. De 16-jarige Boogaard verloor van de Amerikaan Mackenzie McDonald met 7-6 (4) 6-1. De één jaar oudere Rottgering legde het af tegen de Brit Daniel Evans: 6-3 6-7 (5) 6-2.

Botic van de Zandschulp meldde zich vlak voor zijn partij tegen Mattia Bellucci geblesseerd af, Tallon Griekspoor deed dat eerder al. Daardoor zijn na de eerste dag van het hoofdtoernooi Jesper de Jong, Suzan Lamens en Anouk Koevermans de enige overgebleven Nederlanders. Zij moeten hun eerste ronde nog spelen.

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

8 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

10 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

12 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

14 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

14 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

15 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

16 uur geleden