Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Hartono tegen Anisimova bij grandslamdebuut

Tennisster Hartono tegen Anisimova bij grandslamdebuut

MELBOURNE (ANP) - Arianne Hartono neemt het op de Australian Open bij haar debuut op een grandslamtoernooi op tegen de Amerikaanse Amanda Anisimova, de nummer 61 van de wereld. De 20-jarige Anisimova stond in 2019 in de halve finales van Roland Garros. Mocht Hartono voor een verrassing weten te zorgen, dan treft ze mogelijk de als 22e geplaatste Zwitserse Belinda Bencic.

De 25-jarige Hartono wist deze week drie kwalificatiewedstrijden te winnen. In de laatste ronde van de kwalificaties was ze vrijdag in drie sets te sterk voor de Duitse Jule Niemeier.

"Ik kan het amper bevatten dat ik het hoofdtoernooi heb bereikt. Het voelt heel onwerkelijk allemaal. Het is mijn eerste keer hier en dat ik het dan meteen zo ver weet te schoppen. Ik heb er geen woorden voor. Ik moet mezelf nog een beetje in m'n arm knijpen", zei Hartono na haar primeur. Ze is de nummer 191 van de wereld.

Er doen vier Nederlanders mee aan de Australian Open. Hartono en Arantxa Rus bij de vrouwen, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp bij de mannen. Het toernooi begint maandag.

Meer uit Sport

Wielrenner Matthews breekt beide polsen bij training

MONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.

46 minuten geleden
Gemengde gevoelens Vergeer over prominente Russen op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.

7 uur geleden
Paralympiërs werken Spelen af in Italië zonder winterse kou

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De omstandigheden in Cortina d'Ampezzo zijn tijdens de Paralympische Winterspelen van de komende weken heel anders dan tijdens de Olympische Spelen van vorige maand. "Toen deden de sporters en coaches veel in dikke pakken vanwege de sneeuw en kou. Nu drinken wij ons kopje koffie voor de eetzaal in het zonnetje in ons T-shirt", zegt chef de mission Esther Vergeer vanuit de Italiaanse wintersportplaats.

7 uur geleden
Verstappen denkt dat nieuwe regels in Formule 1 voorlopig blijven

MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen denkt niet dat de bekritiseerde nieuwe regels in de Formule 1 snel zullen worden aangepast. "Mede door al het geld dat hier al in is geïnvesteerd, zal dit nog wel een tijdje blijven. Er komt nu wat kritiek op, maar dat is eigenlijk al een beetje te laat", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull tijdens een persmoment voor de start van het seizoen in Melbourne.

8 uur geleden
F1-team Aston Martin kan bij start seizoen minder rondes rijden

MELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando ⁠Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.

9 uur geleden
'Homerunkoning Hendrik': politiek en sport niet met elkaar mengen

MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.

11 uur geleden
Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

18 uur geleden