Tennisster Hartono naar tweede ronde kwalificatie Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Arianne Hartono heeft de eerste stap gezet richting een plek in het hoofdtoernooi van de Australian Open. De 26-jarige Nederlandse begon de kwalificatie met een zege in twee sets op Ylena In-Albon uit Zwitserland: 6-4 6-4. Hartono moet drie partijen winnen om, net als vorig jaar, mee te doen aan de Australian Open. In de tweede ronde treft ze de Australische Destanee Aiava.
De geboren Groningse, die Indonesische ouders heeft, maakte een jaar geleden in Melbourne haar debuut op een grandslamtoernooi. Na drie zeges in de kwalificatie moest Hartono het in de eerste ronde afleggen tegen de Amerikaanse Amanda Anisimova. Hartono won de eerste set met 6-2 en stond in de tweede met 4-2 voor, maar gaf de partij alsnog uit handen. Op Roland Garros, Wimbledon en de US Open bleef de huidige nummer 237 van de wereldranglijst in de kwalificaties steken.
Tim van Rijthoven, Gijs Brouwer, Arantxa Rus, Suzan Lamens en Eva Vedder doen net als Hartono mee aan het kwalificatietoernooi voor de Australian Open. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst rechtstreeks geplaatst.
Robin Haase probeerde zich te kwalificeren voor het tweede ATP-toernooi van deze week in Adelaide, maar de 35-jarige Hagenaar moest het na een knappe zege op de Hongaar Márton Fucsovics (6-4 6-3) in de laatste kwalificatieronde afleggen tegen de Argentijn Tomás Martín Etcheverry.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden