
Tennisster Hartono naar hoofdtoernooi Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse tennisster Arianne Hartono heeft het hoofdtoernooi bereikt van de Australian Open. De nummer 237 van de wereld versloeg in de derde en laatste ronde van de kwalificaties de Braziliaanse Laura Pigossi: 3-6 6-2 6-4. Pigossi staat 120 plaatsen hoger op de wereldranglijst. De partij duurde ruim 2 uur en 20 minuten.
De 26-jarige Hartono bereikte vorig jaar ook al het hoofdtoernooi in Melbourne. Daarin verloor ze in de eerste ronde van de Amerikaanse Amanda Anisimova.
In de kwalificaties begon ze maandag met een overwinning (6-4 6-4) op de Zwitserse Ylena In-Albon waarna ze in de tweede ronde ook te sterk was voor de Australische Destanee Aiava: 3-6 6-3 7-6 (6). Tegen Pigossi verloor ze in de eerste set tweemaal haar opslag, terwijl ze één breakpoint benutte. Hartono speelde met 21 zogenoemde unforced errors te slordig, maar herpakte zich daarna om zich na twee gewonnen sets voor de tweede keer te plaatsen voor een grandslamtoernooi in het enkelspel. Vorig jaar bereikte ze in het dubbelspel met Demi Schuurs de tweede ronde op Wimbledon.
Hartono is de enige Nederlandse tennisster die vanuit de kwalificaties doorstroomt naar het hoofdtoernooi. Arantxa Rus, Suzan Lamens en Eva Vedder slaagden daar niet in. Bij de mannen strandden Tim van Rijthoven en Gijs Brouwer. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor waren op basis van hun ranking rechtstreeks geplaatst.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
15 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
16 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
16 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
18 uur geleden