Tennisster Hartono naar hoofdtoernooi Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Arianne Hartono is in Australië voor het eerst in haar loopbaan doorgedrongen tot het hoofdtoernooi van een grandslamtoernooi. De 25-jarige nummer 191 van de wereld was in de laatste kwalificatieronde voor de Australian Open met 6-1 1-6 6-3 te sterk voor de Duitse Jule Niemeier, die als zeventiende was geplaatst in de kwalificaties.
Hartono maakte het op 5-3 in de derde set af op haar derde wedstrijdpunt, na een lange slagenwisseling waarin beide speelsters weinig risico namen. Ze kon het vervolgens amper bevatten wat ze bij haar debuut in Melbourne had gepresteerd.
"Ik kan het amper bevatten dat ik het hoofdtoernooi heb bereikt. Het voelt heel onwerkelijk allemaal. Het is mijn eerste keer hier en dat ik het dan meteen zover weet te schoppen. Ik heb er geen woorden voor. Ik moet mezelf nog een beetje knijpen", zei Hartono na haar derde zege op rij.
Hartstikke zenuwachtig
"Het was een erg fysieke wedstrijd, zeker op het einde. Ik ben mentaal sterk gebleven en dat heeft me geholpen. Ik was hartstikke zenuwachtig voor vertrek naar Melbourne. Alleen hier zijn was al een droom die uitkwam en in die droom blijf ik nog even zitten. Geweldig dat ik dit mag meemaken met de mensen die mij het dierbaarst zijn, zoals mijn moeder en mijn vriend."
De relatief onbekende Hartono was de afgelopen jaren actief in het ITF-circuit, het niveau onder de WTA-toernooien. Ze maakte pas in september van vorig jaar haar debuut op een WTA-toernooi, in Luxemburg. De speelster met Indonesisch bloed is afkomstig uit het Amerikaanse collegetennis.
Richèl Hogenkamp
Richèl Hogenkamp slaagde er niet in het hoofdtoernooi te bereiken. Ze verloor in drie sets van de Spaanse Cristina Bucsa. Het werd 7-5 2-6 6-3 voor de mondiale nummer 160. Eerder verloren Jesper de Jong en Indy de Vroome al hun partij in de laatste kwalificatieronde.
De 29-jarige Hogenkamp is afgezakt naar plek 248 op de wereldranglijst. Ze stond in 2019 voor het laatst in het hoofdtoernooi van een grand slam. Op de US Open verloor ze toen in de eerste ronde.
De vierde Nederlandse tennisser
Hartono wordt de vierde Nederlandse tennisser in het hoofdtoernooi. Bij de vrouwen is Arantxa Rus rechtstreeks toegelaten, bij de mannen doen Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp mee.
De tegenstandster van Hartono wordt later bekend. Onder anderen de Australische Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, neemt het op tegen een qualifier. Het hoofdtoernooi begint maandag.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
1 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
1 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
7 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
12 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
13 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
15 uur geleden