Tennisster Hartono in kwalificaties Australian Open tegen Bektas
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse tennisster Arianne Hartono neemt het op de openingsdag van de kwalificaties voor de Australian Open op tegen de Amerikaanse Emina Bektas. Dat is het resultaat van de loting in Melbourne waar het hoofdtoernooi over een week begint.
Hartono is de enige Nederlander die maandag in actie komt. Jesper de Jong, Gijs Brouwer, Tim van Rijthoven en Anouk Koevermans moeten nog geduld hebben, maar weten al wel hun tegenstander. De Jong neemt het op tegen de Tunesiër Aziz Dougaz, Brouwer lootte de Portugees Jaime Faria terwijl Van Rijthoven een Zwitserse tegenstander heeft: Jérôme Kym.
Koevermans, de enige andere Nederlandse vrouw in de kwalificaties, begint tegen de Chinese Xinyu Gao.
Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Arantxa Rus en Suzan Lamens zijn rechtstreeks geplaatst voor het hoofdtoernooi in Melbourne.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
6 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
21 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
22 uur geleden