Tennisster Hartono debuteert in Oranje voor Billie Jean King Cup
AMSTELVEEN (ANP) - De nieuwe teamcaptain Elise Tamaëla heeft tennisster Arianne Hartono voor het eerst geselecteerd voor het Nederlands team. Oranje speelt op 15 en 16 april in Den Bosch een kwalificatieduel met Spanje in het toernooi om de Billie Jean King Cup. Tamaëla heeft naast de 25-jarige debutante ook Arantxa Rus, Lesley Pattinama-Kerkhove en dubbelspecialiste Demi Schuurs geselecteerd.
Hartono, opgeklommen naar plek 162 op de wereldranglijst, liet eerder dit jaar weten graag voor Nederland te willen uitkomen. Ze was ook benaderd om Indonesië te vertegenwoordigen. "Maar ik ben geboren en getogen in Nederland, dus wil dat land ook vertegenwoordigen", aldus Hartono, die in januari via de kwalificaties het hoofdtoernooi van de Australian Open wist te bereiken. Ze debuteerde in Melbourne op een grandslamtoernooi.
Het duel met Spanje vindt op gravel plaats in de Maaspoort in Den Bosch. De winnaar plaatst zich voor de Billie Jean Cup Finals, die in november worden afgewerkt.
Goed team
"We hebben een goed team, onze sterkste speelsters gaan spelen en daar ben ik ontzettend blij mee", aldus Tamaëla, die debuteert als captain van Oranje in de Billie Jean King Cup. Ze heeft die taak overgenomen van Paul Haarhuis, die zeven jaar het team leidde. "Het wordt een enorme uitdaging om ons te plaatsen voor de Billie Jean King Cup Finals. Spanje heeft met twee speelsters in de top 10, Paula Badosa en Garbiñe Muguruza, een erg sterk team. En mochten deze speelsters niet meekomen, dan hebben zij alsnog een sterk team."
Rus is de nummer 69 van de wereldranglijst. Pattinama-Kerkhove staat op de 136e plaats. Schuurs is de nummer 16 van de wereld in het dubbelspel.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
42 minuten geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
19 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
20 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
20 uur geleden