Tennisster Hartono debuteert in Oranje voor Billie Jean King Cup
AMSTELVEEN (ANP) - De nieuwe teamcaptain Elise Tamaëla heeft tennisster Arianne Hartono voor het eerst geselecteerd voor het Nederlands team. Oranje speelt op 15 en 16 april in Den Bosch een kwalificatieduel met Spanje in het toernooi om de Billie Jean King Cup. Tamaëla heeft naast de 25-jarige debutante ook Arantxa Rus, Lesley Pattinama-Kerkhove en dubbelspecialiste Demi Schuurs geselecteerd.
Hartono, opgeklommen naar plek 162 op de wereldranglijst, liet eerder dit jaar weten graag voor Nederland te willen uitkomen. Ze was ook benaderd om Indonesië te vertegenwoordigen. "Maar ik ben geboren en getogen in Nederland, dus wil dat land ook vertegenwoordigen", aldus Hartono, die in januari via de kwalificaties het hoofdtoernooi van de Australian Open wist te bereiken. Ze debuteerde in Melbourne op een grandslamtoernooi.
Het duel met Spanje vindt op gravel plaats in de Maaspoort in Den Bosch. De winnaar plaatst zich voor de Billie Jean Cup Finals, die in november worden afgewerkt.
Goed team
"We hebben een goed team, onze sterkste speelsters gaan spelen en daar ben ik ontzettend blij mee", aldus Tamaëla, die debuteert als captain van Oranje in de Billie Jean King Cup. Ze heeft die taak overgenomen van Paul Haarhuis, die zeven jaar het team leidde. "Het wordt een enorme uitdaging om ons te plaatsen voor de Billie Jean King Cup Finals. Spanje heeft met twee speelsters in de top 10, Paula Badosa en Garbiñe Muguruza, een erg sterk team. En mochten deze speelsters niet meekomen, dan hebben zij alsnog een sterk team."
Rus is de nummer 69 van de wereldranglijst. Pattinama-Kerkhove staat op de 136e plaats. Schuurs is de nummer 16 van de wereld in het dubbelspel.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
14 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
14 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden