Tennisster Halep ziet één voordeel aan afgelasting Wimbledon
CONSTANTA (ANP/RTR) - De Roemeense tennisster Simona Halep ziet toch nog één voordeel aan de afgelasting van Wimbledon. De organisatie van het Engelse grandslamtoernooi besloot deze week om Wimbledon voor dit jaar te schrappen vanwege het coronavirus. "Ik zie het positief in: ik mag me nu in ieder geval nog een jaar de titelhoudster noemen", zei Halep tegen Eurosport. "Dat is wel iets moois."
De 28-jarige Roemeense veroverde vorig jaar op het 'heilige' gras in Londen haar tweede grandslamtitel. Halep overklaste toen de Amerikaanse Serena Williams in de finale.
"Als titelverdedigster mag je op Wimbledon de eerste partij op het centercourt spelen. Dat lijkt me iets heel bijzonders. Ik kijk er naar uit om dat volgend jaar te doen", aldus Halep, die er rekening mee houdt dat er dit jaar helemaal niet meer wordt getennist. "Dat is het ergste scenario dat ik in mijn hoofd heb. Maar goed, ik weet zeker dat we hier doorheen komen als we luisteren naar de autoriteiten en veilig thuis blijven. Het zou mooi zijn als we de US Open nog kunnen spelen, maar dat is ook onzeker vanwege de problemen die er nu in New York zijn."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
17 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden