Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Halep slaat ook Olympische Spelen over

Tennisster Halep slaat ook Olympische Spelen over

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense tennisster Simona Halep moet na Roland Garros en Wimbledon ook de Olympische Spelen overslaan. De nummer 3 van de wereld kampt al wekenlang met een kuitblessure. Via Twitter liet ze weten daarom niet mee te doen aan het mondiale sportevenement.

Halep is na Serena Williams, Rafael Nadal en Dominic Thiem al de vierde toptennisser die zich afmeldt voor de Spelen. Het was de bedoeling dat de Roemeense de vlag van haar land zou dragen bij de openingsceremonie.

"Ik ben ongelooflijk trots om Roemenië te vertegenwoordigen, maar helaas vergt het herstel van mijn kuitblessure meer tijd", aldus de 29-jarige Halep, die zich om die reden ook al moest afmelden voor de grandslamtoernooien in Parijs en Londen. "Het is moeilijk te verteren, maar ik ben vastbesloten om sterker terug te komen."

Halep deed mee aan de Spelen van Londen 2012, maar verloor daar al in de eerste ronde. Ze sloeg Rio 2016 over, uit angst voor het zikavirus. De Roemeense won Roland Garros in 2018 en zegevierde een jaar later op Wimbledon.

Meer uit Sport

Ben Sulayem herkozen als voorzitter van autosportfederatie FIA

TASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.

3 minuten geleden
Handballer Smits slaat EK 2026 uit voorzorg over

ARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.

9 minuten geleden
Skiester Vonn wint na zeven jaar weer wereldbekerwedstrijd

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.

10 minuten geleden
IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

16 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

18 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

20 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

22 uur geleden