Tennisster Halep slaat ook Olympische Spelen over
BOEKAREST (ANP) - De Roemeense tennisster Simona Halep moet na Roland Garros en Wimbledon ook de Olympische Spelen overslaan. De nummer 3 van de wereld kampt al wekenlang met een kuitblessure. Via Twitter liet ze weten daarom niet mee te doen aan het mondiale sportevenement.
Halep is na Serena Williams, Rafael Nadal en Dominic Thiem al de vierde toptennisser die zich afmeldt voor de Spelen. Het was de bedoeling dat de Roemeense de vlag van haar land zou dragen bij de openingsceremonie.
"Ik ben ongelooflijk trots om Roemenië te vertegenwoordigen, maar helaas vergt het herstel van mijn kuitblessure meer tijd", aldus de 29-jarige Halep, die zich om die reden ook al moest afmelden voor de grandslamtoernooien in Parijs en Londen. "Het is moeilijk te verteren, maar ik ben vastbesloten om sterker terug te komen."
Halep deed mee aan de Spelen van Londen 2012, maar verloor daar al in de eerste ronde. Ze sloeg Rio 2016 over, uit angst voor het zikavirus. De Roemeense won Roland Garros in 2018 en zegevierde een jaar later op Wimbledon.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
4 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
6 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
9 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
10 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
10 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
14 uur geleden