Tennisster Halep meldt zich af voor Roland Garros
CONSTANTA (ANP) - Simona Halep heeft zich met een kuitblessure afgemeld voor Roland Garros, dat over negen dagen van start gaat. De 29-jarige Roemeense, de nummer 3 van de wereld, won het toernooi in Parijs in 2018.
"Met pijn in mijn hart trek ik me terug voor Roland Garros", schreef Halep in een verklaring. "Helaas heeft de scheur in mijn linkerkuit meer tijd nodig om te herstellen en is er te weinig tijd. Terugtrekken uit een grandslamtoernooi druist in tegen al mijn aspiraties als atleet, maar dit is de enige beslissing die ik kon nemen."
Vorig seizoen werd Halep in de vierde ronde kansloos gelaten door de Poolse Iga Swiatek, die het toernooi uiteindelijk op haar naam wist te schrijven. In 2014 en 2017 verloor de Roemeense in de finale. "De gedachte dat ik niet naar Parijs afreis maakt me verdrietig, maar ik probeer positief te blijven en terug te keren op de baan als dat verantwoord is", aldus Halep. "Roland Garros 2022, ik kom eraan."
Spierscheuring
Halep gaf vorige week op tijdens het grote WTA-toernooi van Rome. Ze had tegen Angelique Kerber de eerste set met 6-1 gewonnen, waarna ze in de tweede set (3-3) opgaf met een spierscheuring.
Halep heeft twee grandslamtitels veroverd. In 2019 won ze Wimbledon.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
11 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
12 uur geleden