
Tennisster Halep dacht aan einde carrière, maar heeft nieuw doel
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Simona Halep dacht dat het einde van haar carrière nabij was, maar de 30-jarige Roemeense heeft weer nieuwe motivatie gevonden. Halep, voormalig nummer 1 van de wereld, wil na de nodige fysieke problemen zo snel mogelijk terugkeren in de top 10 van de wereld.
"Ik dacht dat mijn loopbaan op z'n einde liep, maar na de voorbereiding op het nieuwe seizoen heb ik het gevoel dat ik nog wel wat jaren kan spelen", zei de Roemeense kort voor de start van het WTA-toernooi in Melbourne. Ze is daar na de Japanse Naomi Osaka de nummer 2 van de plaatsingslijst.
Als gevolg van een kuitblessure miste Halep afgelopen jaar Roland Garros, Wimbledon en de Olympische Spelen. De Roemeense deed wel mee aan de US Open, waar ze de vierde ronde haalde. Kort daarna trouwde ze. Halep behaalde haar enige finaleplaats van het seizoen in eigen land op het Transylvania Open. Ze moest het daarin afleggen tegen Anett Kontaveit uit Estland.
Afgezakt
De tweevoudig grandslamwinnares (Roland Garros 2018 en Wimbledon 2019) is als gevolg van haar fysieke problemen afgezakt naar de twintigste plaats op de wereldranglijst. "In deze fase van mijn leven beleef ik het tennis op een andere manier; relaxter. Ik geniet er meer van. Ik leg geen druk op mezelf. Zo probeer ik ook op de baan te staan."
Een terugkeer bij de beste tien tennisster van de wereld is voor Halep dit jaar het doel. "Mijn team zegt dat ik nog steeds goed genoeg ben, dus ik denk niet aan stoppen. Mijn man en familie steunen me ook. De top 10 is het doel. Alles wat daar bij komt, is een bonus."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
19 uur geleden