Tennisster Gauff verovert in Cincinnati haar grootste titel
CINCINNATI (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft op het prestigieuze WTA-toernooi van Cincinnati de grootste titel uit haar loopbaan veroverd. De 19-jarige Gauff versloeg in de finale de Tsjechische Karolina Muchova met 6-3 6-4.
Gauff, vorig jaar finaliste op Roland Garros, draait ondanks dat ze nog altijd een tiener is al een aantal jaar mee in de top van het tennis. Ze is de nummer 7 van de wereld en pakte tot deze week vier titels. Grandslamtitels of eindzeges op WTA 1000-toernooien ontbraken tot zondag echter nog op haar palmares.
Gauff maakte het na 1 uur en 56 minuten af op haar vierde wedstrijdpunt. Ze besloot het duel in de hitte - in Cincinnati was het boven de 35 graden Celsius - met een lovegame. Bij 5-2 liet ze nog drie matchpoints onbenut. Muchova, de mondiale nummer 17, besloot het duel met een afzwaaier.
Swiatek
In de halve finales had Gauff al de Poolse Iga Swiatek verslagen. De Amerikaanse had in zeven duels nog nooit van de nummer 1 van de wereld gewonnen.
Gauff gaat zich nu opmaken voor de US Open, het grandslamtoernooi dat over ruim een week begint in New York. Het toernooi van Cincinnati, vijf jaar geleden gewonnen door Kiki Bertens, geldt als laatste voorbereiding.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met zijn plaats in de kwartfinale van de laatste US Open een belangrijke stap in zijn loopbaan gezet. "Ik wist altijd het geloof in mezelf te behouden. En ik wist dat ik wat moois zou kunnen laten zien. Maar je wilt dat toch op een bepaald moment echt doen. Dat het dan lukt op de US Open is extra mooi", zei de 30-jarige tennisser donderdag in Den Bosch in aanloop naar de ontmoeting in de Davis Cup met Colombia.
6 minuten geledenENSTONE (ANP) - De Brit Mike Elliott wordt de nieuwe technische baas bij het Formule 1-team Alpine. Hij krijgt officieel de rol van 'chief technical officer' bij het team van de coureurs Pierre Gasly en Franco Colapinto, meldt Alpine in een persbericht.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
1 dag geleden