Tennisster Gauff verovert in Cincinnati haar grootste titel
CINCINNATI (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft op het prestigieuze WTA-toernooi van Cincinnati de grootste titel uit haar loopbaan veroverd. De 19-jarige Gauff versloeg in de finale de Tsjechische Karolina Muchova met 6-3 6-4.
Gauff, vorig jaar finaliste op Roland Garros, draait ondanks dat ze nog altijd een tiener is al een aantal jaar mee in de top van het tennis. Ze is de nummer 7 van de wereld en pakte tot deze week vier titels. Grandslamtitels of eindzeges op WTA 1000-toernooien ontbraken tot zondag echter nog op haar palmares.
Gauff maakte het na 1 uur en 56 minuten af op haar vierde wedstrijdpunt. Ze besloot het duel in de hitte - in Cincinnati was het boven de 35 graden Celsius - met een lovegame. Bij 5-2 liet ze nog drie matchpoints onbenut. Muchova, de mondiale nummer 17, besloot het duel met een afzwaaier.
Swiatek
In de halve finales had Gauff al de Poolse Iga Swiatek verslagen. De Amerikaanse had in zeven duels nog nooit van de nummer 1 van de wereld gewonnen.
Gauff gaat zich nu opmaken voor de US Open, het grandslamtoernooi dat over ruim een week begint in New York. Het toernooi van Cincinnati, vijf jaar geleden gewonnen door Kiki Bertens, geldt als laatste voorbereiding.
Meer uit Sport
MANOSQUE (ANP) - De jonge Britse wielrenner Matthew Brennan heeft de tweede etappe van de Vuelta gewonnen. Het 21-jarige talent van Visma-Lease a Bike was bij de licht oplopende aankomst in het Zuid-Franse Manosque na een lange sprint duidelijk de snelste. De Spanjaard Pau Miquel werd tweede, voor de Sloveense rodetruidrager Tadej Pogačar en de Deen Mads Pedersen.
29 seconden geledenZANDVOORT (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zondag de beker van de GP van Zandvoort uitgereikt aan winnaar Lando Norris.
6 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen met een zwaarbevochten zege op Bournemouth: 2-1. De ploeg van de nieuwe trainer Enzo Maresca stond tot de 84e minuut achter tegen de nummer 6 van vorig seizoen, maar scoorde nog via verdedigers Marc Guéhi en Joško Gvardiol. Marcus Tavernier had de bezoekers, met Justin Kluivert in de basis, in de 26e minuut op voorsprong gezet.
39 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Lando Norris heeft de Dutch Grand Prix gewonnen. De 26-jarige regerend wereldkampioen reed zijn McLaren na 72 ronden op het circuit van Zandvoort als eerste over de finish. Prins Bernhard van Oranje zwaaide de zwart-wit geblokte vlag.
53 minuten geledenCHORZÓW (ANP) - Lieke Klaver is bij de Diamond League-wedstrijd in Chorzów in Polen als vijfde geëindigd op de 400 meter. De 28-jarige Nederlandse moest met een tijd van 49,71 seconden de zege laten aan Marileidy Paulino uit de Dominicaanse Republiek. Die won in 48,88 voor Nickisha Pryce uit Jamaica en Salwa Eid Naser uit Bahrein.
1 uur geledenLES GETS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn terugkeer op de mountainbike net niet kunnen opluisteren met de zege in de wereldbekerwedstrijd in het Franse Les Gets. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech moest na een spannende slotfase alleen zijn meerdere erkennen in de Fransman Adrien Boichis (23). Het tweetal liet in de laatste ronde drie anderen uit de kopgroep achter zich.
1 uur geledenLEUVEN (ANP) - Jasper Philipsen heeft de Renewi Tour gewonnen. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech won ook de slotetappe met start en finish in Leuven. Hij bleef na 183,7 kilometer de Italiaan Luca Mozzato en Mike Teunissen voor.
1 uur geleden