Tennisster Gauff strandt in vierde ronde Wimbledon tegen Navarro
LONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff is in de vierde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Amerikaanse verloor in twee sets van haar landgenote Emma Navarro: 6-4 6-3.
De 20-jarige Gauff was de hoogst geplaatste speelster in het toernooi na de uitschakeling een dag eerder van de Poolse Iga Swiatek. Maar de Amerikaanse winnares van de US Open kwam op Wimbledon nog nooit verder dan de vierde ronde.
De 23-jarige Navarro was bij haar enige andere optreden op het Londense gras in de eerste ronde uitgeschakeld. Ze maakte in de eerste set minder fouten dan Gauff en nadat beide speelsters een keer hun opslagbeurt hadden verloren, sloeg ze op 5-4 toe met een tweede break. Haar opponente wist het even niet meer en leverde bij 2-1 voor Navarro haar opslagbeurt opnieuw in. Navarro was al dicht bij de zege op 5-2, maar mocht een game later zelf serveren voor de wedstrijd. Op haar derde matchpoint maakte ze het af door een fout van Gauff.
Navarro neemt het in de kwartfinale op tegen de Italiaanse Jasmine Paolini. De Italiaanse ging door naar de laatste acht na een opgave van de Amerikaanse Madison Keys door een blessure in de derde set (6-3 6-7 (6) 5-5). Paolini verloor eerder dit voorjaar de finale van Roland Garros van Swiatek.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
1 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
4 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
6 uur geleden