Tennisster Gauff boekt in Beijing belangrijkste zege in een jaar
BEIJING (ANP) - De Amerikaanse Coco Gauff heeft op het tennistoernooi van Beijing haar meest aansprekende zege in ruim een jaar tijd geboekt. De nummer 6 van de wereld versloeg in de finale van het Chinese WTA 1000-toernooi overtuigend de Tsjechische Karolina Muchova: 6-1 6-3.
Het is Gauffs belangrijkste titel sinds het winnen van de US Open vorige zomer. De 20-jarige tennisster bereikte dit jaar wel de finales van de Australian Open en Roland Garros, maar verloor ze allebei. Haar enige toernooizege was begin dit jaar in Auckland.
Gauff brak Muchova gelijk in haar eerste servicegame en gaf de nummer 49 van de wereld in het vervolg van de set geen kans. In de tweede set nam de 28-jarige Tsjechische een 2-0-voorsprong, maar het was niet genoeg om er tegen een opgeleefde Gauff een beslissende set uit te slepen.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
7 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
10 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
14 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
21 uur geleden