Tennisster De Vroome pas donderdag in actie in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De eerste partij van Indy de Vroome in de kwalificaties van de Australian Open is verplaatst van woensdag naar donderdag. Noodweer zorgde ervoor dat niet alle tennispartijen konden worden afgemaakt op de tweede dag van de voorronden.
De 23-jarige De Vroome neemt het in de eerste ronde op tegen de Spaanse Lara Arruabarrena, de nummer 152 van de wereld. Om het hoofdtoernooi te bereiken moet er drie keer gewonnen worden.
Tallon Griekspoor en Lesley Pattinama-Kerkhove, die beiden woensdag hun eerste partij wonnen, komen pas vrijdag weer in actie. Vrijdag zou aanvankelijk de laatste dag van het kwalificatietoernooi zijn, maar wegens de weersomstandigheden wordt er vermoedelijk ook komend weekend gespeeld.
Luchtkwaliteit
De heftige bosbranden in Australië zorgden ervoor dat de luchtkwaliteit aanzienlijk minder is. Veel tennissers klaagden de afgelopen dagen over de slechte omstandigheden waarin zij moesten spelen. De Sloveense Dalila Jakupović moest zelfs opgeven na een ernstige hoestbui.
De Australian Open gaf voorafgaand aan het toernooi aan dat indoor spelen tot de mogelijkheden behoorde, maar ondanks de aanhoudende kritiek werden de partijen woensdag gewoon buiten gespeeld.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
5 uur geleden