Tennisster Cornet spreekt van 'krankzinnige' situatie Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De Franse tennisster Alizé Cornet spreekt van een 'krankzinnige' situatie in Melbourne, waar inmiddels 47 deelnemers aan de Australian Open de komende twee weken opgesloten zitten in hun hotelkamers en niet naar buiten mogen om te trainen.
"Weken en weken training gaan verloren door één persoon die positief is op corona in een voor driekwart gevuld vliegtuig. Straks moet misschien wel de helft van alle spelers in isolatie. Het spijt me, maar dit is krankzinnig", twitterde Cornet, de huidige nummer 53 van de wereld.
Op twee chartervluchten, een uit Los Angeles en een uit Abu Dhabi, zijn na aankomst in Mebourne in totaal drie passagiers positief getest op het coronavirus. Omdat de autoriteiten in Australië alle inzittenden beschouwen als 'nauwe contacten', moeten zijn twee weken in isolatie. Voor de 47 tennissers die op vluchten zaten betekent dat ook een trainverbod. Ze mogen geen gebruik maken van de mogelijkheid dagelijks 5 uur hun kamer te verlaten om te trainen.
Azarenka en Stephens
Volgens Australische media behoren onder anderen de Wit-Russin Viktoria Azarenka (winnares Australian Open in 2012 en 2013) , de Amerikaanse Sloane Stephens, de Japanner Kei Nishikori, de Canadese Bianca Andreescu, de Duitse Angelique Kerber en de Russin Svetlana Koeznetsova tot de gedupeerden.
"We communiceren met iedereen, maar vooral met de spelersgroep van wie de omstandigheden nu zijn veranderd. We zullen ervoor zorgen dat we zo veel mogelijk in hun behoeften kunnen voorzien", zei toernooidirecteur Craig Tiley.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
2 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft haar eerste rittenkoers van dit jaar gewonnen. De wielrenster van FDJ United-SUEZ was de sterkste in de Ronde van Valencia. Vollering kwam in de vierde en laatste etappe van Sagunt naar Valencia als eerste over de streep.
5 uur geleden