Tennisster Cornet spreekt van 'krankzinnige' situatie Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De Franse tennisster Alizé Cornet spreekt van een 'krankzinnige' situatie in Melbourne, waar inmiddels 47 deelnemers aan de Australian Open de komende twee weken opgesloten zitten in hun hotelkamers en niet naar buiten mogen om te trainen.
"Weken en weken training gaan verloren door één persoon die positief is op corona in een voor driekwart gevuld vliegtuig. Straks moet misschien wel de helft van alle spelers in isolatie. Het spijt me, maar dit is krankzinnig", twitterde Cornet, de huidige nummer 53 van de wereld.
Op twee chartervluchten, een uit Los Angeles en een uit Abu Dhabi, zijn na aankomst in Mebourne in totaal drie passagiers positief getest op het coronavirus. Omdat de autoriteiten in Australië alle inzittenden beschouwen als 'nauwe contacten', moeten zijn twee weken in isolatie. Voor de 47 tennissers die op vluchten zaten betekent dat ook een trainverbod. Ze mogen geen gebruik maken van de mogelijkheid dagelijks 5 uur hun kamer te verlaten om te trainen.
Azarenka en Stephens
Volgens Australische media behoren onder anderen de Wit-Russin Viktoria Azarenka (winnares Australian Open in 2012 en 2013) , de Amerikaanse Sloane Stephens, de Japanner Kei Nishikori, de Canadese Bianca Andreescu, de Duitse Angelique Kerber en de Russin Svetlana Koeznetsova tot de gedupeerden.
"We communiceren met iedereen, maar vooral met de spelersgroep van wie de omstandigheden nu zijn veranderd. We zullen ervoor zorgen dat we zo veel mogelijk in hun behoeften kunnen voorzien", zei toernooidirecteur Craig Tiley.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
9 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
9 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
11 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
11 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
12 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden