Tennisster Collins voor tweede keer in halve finale Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Danielle Collins heeft voor de tweede keer de halve finales van de Australian Open bereikt. De 28-jarige Amerikaanse versloeg in Melbourne Alizé Cornet uit Frankrijk in twee sets: 7-5 6-1.
Collins bereikte in 2019 voor het eerst de laatste vier op het Australische grandslam. Ze werd toen uitgeschakeld door Petra Kvitova. Tegen de 32-jarige Cornet, die in haar 63e deelname aan een grandslamtoernooi eindelijk de kwartfinale haalde door Simona Halep te verslaan, kwam de Amerikaanse al vroeg een break voor. Ze leverde die echter weer in toen ze serveerde voor de eerste set. Na een tweede break lukte het haar op 6-5 alsnog om de set te pakken.
In de tweede set liep Collins al snel met twee breaks uit naar 4-0. De Française serveerde niet sterk genoeg en werd weggeslagen door de returns van de Amerikaanse nummer 30 van de wereldranglijst. Collins serveerde op 5-1 zelf voor de wedstrijd en benutte meteen haar eerste matchpoint op 40-15.
In de halve finale neemt Collins het op tegen de winnares van de partij tussen de Poolse Iga Swiatek en Kaia Kanepi uit Estland.
Meer uit Sport
TASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
1 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
17 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
21 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
23 uur geleden