Tennisster Bouchard gaat in finale Guadalajara voor tweede titel
GUADALAJARA (ANP) - De Canadese tennisster Eugenie Bouchard heeft de finale gehaald op het WTA-toernooi van Guadalajara. De voormalige nummer 5 van de wereld, nu 144e, versloeg de Italiaanse qualifier Elisabetta Cocciaretto in twee sets: 6-2 7-6 (2). Bouchard hoopt op het Mexicaanse hardcourt dan eindelijk haar tweede WTA-titel te veroveren.
De 27-jarige Canadese was in 2014 de beste in Neurenberg. Ze haalde dat jaar ook de halve finales van de Australian Open en Roland Garros en de finale op Wimbledon. Bouchard wist die prestaties daarna niet meer te herhalen. Ze bereikte op een aantal kleinere toernooien nog wel de finale, maar een titel pakken lukte steeds niet.
In Guadalajara krijgt de Canadese, die met een wildcard is toegelaten, in haar achtste finale een nieuwe kans. Ze neemt het in de eindstrijd op tegen de als vierde geplaatste Sara Sorribes Tormo. De 24-jarige Spaanse versloeg Marie Bouzkova uit Tsjechië in twee sets: 6-3 7-6 (3). De nummer 71 van de wereld staat voor het eerst in een WTA-finale. Bouzkova (22) haalde vorige maand de finale op het toernooi om de Phillip Island Trophy in Melbourne.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
1 dag geleden