Tennisster Bouchard gaat in finale Guadalajara voor tweede titel
GUADALAJARA (ANP) - De Canadese tennisster Eugenie Bouchard heeft de finale gehaald op het WTA-toernooi van Guadalajara. De voormalige nummer 5 van de wereld, nu 144e, versloeg de Italiaanse qualifier Elisabetta Cocciaretto in twee sets: 6-2 7-6 (2). Bouchard hoopt op het Mexicaanse hardcourt dan eindelijk haar tweede WTA-titel te veroveren.
De 27-jarige Canadese was in 2014 de beste in Neurenberg. Ze haalde dat jaar ook de halve finales van de Australian Open en Roland Garros en de finale op Wimbledon. Bouchard wist die prestaties daarna niet meer te herhalen. Ze bereikte op een aantal kleinere toernooien nog wel de finale, maar een titel pakken lukte steeds niet.
In Guadalajara krijgt de Canadese, die met een wildcard is toegelaten, in haar achtste finale een nieuwe kans. Ze neemt het in de eindstrijd op tegen de als vierde geplaatste Sara Sorribes Tormo. De 24-jarige Spaanse versloeg Marie Bouzkova uit Tsjechië in twee sets: 6-3 7-6 (3). De nummer 71 van de wereld staat voor het eerst in een WTA-finale. Bouzkova (22) haalde vorige maand de finale op het toernooi om de Phillip Island Trophy in Melbourne.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
32 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
19 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
19 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geleden