Tennisster Bertens strandt in Madrid in tweede ronde
MADRID (ANP) - Tennisster Kiki Bertens is bij het graveltoernooi van Madrid gestrand in de tweede ronde. De als zevende geplaatste titelverdedigster was niet opgewassen tegen de Russin Veronika Koedermetova, de nummer 28 van de wereld. Bertens verzuimde haar kansen te benutten en verloor na 1 uur en 20 minuten in twee sets: 6-4 6-3.
Bertens speelde één keer eerder tegen Koedermetova. Vorig jaar won de 29-jarige Westlandse bij het toernooi van Sint-Petersburg in de achtste finales simpel van de Russische: 6-1 6-2. Bertens prolongeerde destijds haar titel bij dat evenement.
In de eerste set van het duel in Madrid wist Bertens in de derde game de service van Koedermetova te breken. De nummer 10 van de wereldranglijst kon haar voorsprong echter niet vasthouden. Ze leverde zowel in de achtste game als in de tiende game haar opslag in.
Ook in de tweede set kon Bertens niet profiteren van een snelle break. Ze moest twee servicebeurten op rij aan Koedermetova laten waarna de 24-jarige Russin de winst veiligstelde op haar eerste matchpoint.
Bertens was donderdag aan het toernooi in Madrid begonnen met een zege tegen de 15-jarige Victoria Jiménez Kasintseva uit Andorra: 6-4 6-0. Voor de Nederlandse topspeelster was dat haar eerste overwinning dit jaar op de WTA Tour. Bertens wist twee weken geleden wel te winnen in de Billie Jean King Cup in Den Bosch. Ze kwam echter slechts op een van de twee dagen in actie omdat ze hinder ondervond van een achillespeesblessure.
Bertens schreef in 2019 het toernooi in Madrid op haar naam. Ze versloeg in de finale de Roemeense kopvrouw Simona Halep. Vorig jaar ging het toernooi in de hoofdstad van Spanje niet door in verband met de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
5 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
8 uur geleden