Tennisster Bertens opnieuw de sterkste in Sint-Petersburg
SINT-PETERSBURG (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft net als vorig jaar het WTA-toernooi van Sint-Petersburg gewonnen. De als tweede geplaatste Bertens liet op het Russische indoortoernooi in de eindstrijd de Kazachse Elena Ribakina met 6-1 6-3 kansloos.
De eenzijdige finale duurde slechts 74 minuten. Bertens werkte alle vijf de breakpoints die ze tegen kreeg weg en won vier van de acht servicegames van de nummer 25 van de wereld, die dit jaar al finaliste was in Shenzhen en de titel veroverde in Hobart.
De Nederlandse speelde nagenoeg foutloos in de finale en maakte het af met een sterke service die gevolgd werd door een korte bal.
Tiende titel
"Het was een hectische week voor me na de Fed Cup en ik wil deze titel dan ook opdragen aan mijn team. Zij hebben deze week meer in mij geloofd dan ikzelf heb gedaan", aldus de winnares, die alleen in de halve finale tegen Ekaterina Aleksandrova een set afstond. "Of ik hier volgend jaar terugkeer? Dat moet eigenlijk wel hé, als ik hier twee keer op een rij weet te winnen."
Voor de 28-jarige Bertens, die ruim 130.000 euro mag bijschrijven, is het de tiende titel uit haar loopbaan. Vier veroverde ze er op hardcourt, zes op gravel. Vorig jaar mei was ze voor het laatst de sterkste op een WTA-toernooi; in Madrid versloeg ze toen in de finale Simona Halep.
Komende week komt Bertens niet in actie. De nummer 8 van de wereld zou haar opwachting maken in Dubai, maar ze besloot zich terug te trekken. Kim Clijsters, die haar rentree maakt, zou de tegenstander zijn.
Meer uit Sport
CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
9 minuten geledenBRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
1 dag geleden