Tennisster Bertens onderuit in Rome na lange coronapauze
ROME (ANP) - Kiki Bertens heeft haar eerste officiële tennispartij in het enkelspel na een coronastop van ruim een half jaar verloren. De 28-jarige Nederlandse was op het graveltoernooi van Rome in de tweede ronde niet opgewassen tegen de Sloveense Polona Hercog, de nummer 50 van de wereldranglijst. De als vijfde geplaatste Bertens, die in de eerste ronde vrij was, ging na 1 uur en 36 minuten in twee sets onderuit: 6-4 6-4.
Bertens speelde twee keer eerder tegen Hercog. Vorig jaar won ze in Peking en in 2012 verloor ze in Dallas door opgave.
Bertens verloor afgelopen dinsdag in Rome in het dubbelspel met Arantxa Rus ook haar eerste duel.
Grillige wedstrijd
Rus haalde donderdag in Rome de derde ronde evenmin in het enkelspel. Ze verloor van de Tsjechische Marketa Vondrousova: 6-3 6-3.
De partij tussen Bertens en Hercog kende een grillig verloop. In de eerste set leverde de nummer 8 van de wereld drie keer op rij haar service in. Bij een stand van 5-0 kwam Bertens eindelijk in de wedstrijd. Ze vocht terug tot 5-4, maar moest daarna toch de set afstaan.
In het tweede deel nam Bertens vlot een voorsprong van 3-0. Daarna ging het op eigen service echter twee keer fout in de vijfde en zevende game, waarna Hercog alsnog de winst kon pakken.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 dag geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 dag geleden