Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Bertens naar vierde ronde Australian Open

Tennisster Bertens naar vierde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft zaterdag de vierde ronde bereikt op de Australian Open. De nummer 9 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor de Kazachse Zarina Diyas: 6-2 7-6 (3). Het is de eerste keer voor Bertens dat ze bij het grandslamtoernooi van Melbourne de tweede week haalt. Haar volgende tegenstandster is Garbiñe Muguruza. De Spaanse voormalig nummer 1 van de wereld maakte zaterdag indruk door de als vijfde geplaatste Oekraïense Elina Svitolina in twee sets uit te schakelen.

Liefst zes speelsters uit de top 10 van de plaatsingslijst strandden in de derde ronde, behalve Svitolina onder anderen ook Naomi Osaka, Karolina Pliskova en Serena Williams. Van de hoogst geplaatste speelsters zijn nu nog Ashleigh Barty, Simona Halep, Petra Kvitova en Bertens over.

"Het betekent heel veel voor me dat ik hier de tweede week heb bereikt. Ik heb er hard voor gewerkt deze winter", vertelde Bertens in de Margaret Court Arena na de partij die ruim anderhalf uur duurde. "Het was zwaar. In de tweede set ging ze beter spelen en maakte ze minder fouten. Ik moest blijven vechten, ook al omdat ik in het begin van de tweede set kansen miste om afstand te nemen."

Ander kaliber

Bertens (28) kende in de eerste set weinig problemen met Diyas, de nummer 73 van de wereld. Twee breaks leverden haar een snelle 6-2 op. Bij een 3-2-achterstand in de tweede set werd het penibel voor de Nederlandse. Ze leverde voor het eerst haar service in, maar pakte meteen de break terug. In de tiebreak kwam ze niet meer op achterstand en bij 6-3 benutte ze haar eerste wedstrijdpunt.

Met Muguruza treft ze maandag in de vierde ronde een tegenstandster van een ander kaliber. Kort voordat Bertens de baan op moest had de Spaanse Svitolina met indrukwekkend tennis naar huis geslagen. "Dat wist ik nog niet, maar ze was hier goed bezig", vertelde Bertens. "Ik ga nu eerst even uitrusten en genieten en me dan voorbereiden."

Meer uit Sport

Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

2 uur geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

4 uur geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

16 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

17 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

19 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

21 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

21 uur geleden