Tennisster Bertens naar vierde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft zaterdag de vierde ronde bereikt op de Australian Open. De nummer 9 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor de Kazachse Zarina Diyas: 6-2 7-6 (3). Het is de eerste keer voor Bertens dat ze bij het grandslamtoernooi van Melbourne de tweede week haalt. Haar volgende tegenstandster is Garbiñe Muguruza. De Spaanse voormalig nummer 1 van de wereld maakte zaterdag indruk door de als vijfde geplaatste Oekraïense Elina Svitolina in twee sets uit te schakelen.
Liefst zes speelsters uit de top 10 van de plaatsingslijst strandden in de derde ronde, behalve Svitolina onder anderen ook Naomi Osaka, Karolina Pliskova en Serena Williams. Van de hoogst geplaatste speelsters zijn nu nog Ashleigh Barty, Simona Halep, Petra Kvitova en Bertens over.
"Het betekent heel veel voor me dat ik hier de tweede week heb bereikt. Ik heb er hard voor gewerkt deze winter", vertelde Bertens in de Margaret Court Arena na de partij die ruim anderhalf uur duurde. "Het was zwaar. In de tweede set ging ze beter spelen en maakte ze minder fouten. Ik moest blijven vechten, ook al omdat ik in het begin van de tweede set kansen miste om afstand te nemen."
Ander kaliber
Bertens (28) kende in de eerste set weinig problemen met Diyas, de nummer 73 van de wereld. Twee breaks leverden haar een snelle 6-2 op. Bij een 3-2-achterstand in de tweede set werd het penibel voor de Nederlandse. Ze leverde voor het eerst haar service in, maar pakte meteen de break terug. In de tiebreak kwam ze niet meer op achterstand en bij 6-3 benutte ze haar eerste wedstrijdpunt.
Met Muguruza treft ze maandag in de vierde ronde een tegenstandster van een ander kaliber. Kort voordat Bertens de baan op moest had de Spaanse Svitolina met indrukwekkend tennis naar huis geslagen. "Dat wist ik nog niet, maar ze was hier goed bezig", vertelde Bertens. "Ik ga nu eerst even uitrusten en genieten en me dan voorbereiden."
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.
4 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.
4 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.
5 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.
15 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
16 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.
16 uur geleden