Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisster Bertens naar vierde ronde Australian Open

Tennisster Bertens naar vierde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Kiki Bertens heeft zaterdag de vierde ronde bereikt op de Australian Open. De nummer 9 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor de Kazachse Zarina Diyas: 6-2 7-6 (3). Het is de eerste keer voor Bertens dat ze bij het grandslamtoernooi van Melbourne de tweede week haalt. Haar volgende tegenstandster is Garbiñe Muguruza. De Spaanse voormalig nummer 1 van de wereld maakte zaterdag indruk door de als vijfde geplaatste Oekraïense Elina Svitolina in twee sets uit te schakelen.

Liefst zes speelsters uit de top 10 van de plaatsingslijst strandden in de derde ronde, behalve Svitolina onder anderen ook Naomi Osaka, Karolina Pliskova en Serena Williams. Van de hoogst geplaatste speelsters zijn nu nog Ashleigh Barty, Simona Halep, Petra Kvitova en Bertens over.

"Het betekent heel veel voor me dat ik hier de tweede week heb bereikt. Ik heb er hard voor gewerkt deze winter", vertelde Bertens in de Margaret Court Arena na de partij die ruim anderhalf uur duurde. "Het was zwaar. In de tweede set ging ze beter spelen en maakte ze minder fouten. Ik moest blijven vechten, ook al omdat ik in het begin van de tweede set kansen miste om afstand te nemen."

Ander kaliber

Bertens (28) kende in de eerste set weinig problemen met Diyas, de nummer 73 van de wereld. Twee breaks leverden haar een snelle 6-2 op. Bij een 3-2-achterstand in de tweede set werd het penibel voor de Nederlandse. Ze leverde voor het eerst haar service in, maar pakte meteen de break terug. In de tiebreak kwam ze niet meer op achterstand en bij 6-3 benutte ze haar eerste wedstrijdpunt.

Met Muguruza treft ze maandag in de vierde ronde een tegenstandster van een ander kaliber. Kort voordat Bertens de baan op moest had de Spaanse Svitolina met indrukwekkend tennis naar huis geslagen. "Dat wist ik nog niet, maar ze was hier goed bezig", vertelde Bertens. "Ik ga nu eerst even uitrusten en genieten en me dan voorbereiden."

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

2 uur geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

2 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

4 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

6 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

7 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

9 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden