Tennisster Bertens in Melbourne op baan 8 in actie
MELBOURNE (ANP) - Kiki Bertens kan voor de tweede keer in haar tennisloopbaan de derde ronde bereiken van de Australian Open in Melbourne. De nummer negen van de plaatsingslijst speelt in de Nederlandse nacht van woensdag op donderdag tegen de Australische Arina Rodionova. Beiden namen het nog nooit tegen elkaar op.
Rodionova is de nummer 163 van de wereld. Ze doet op een wildcard mee aan het grandslamtoernooi in Melbourne. De 30-jarige tennisster won nog geen enkel toernooi op WTA-niveau en staat voor de eerste keer in haar carrière in de tweede ronde van de Australian Open. Rodionova schakelde na een twee uur durende partij de Oekraïense Katerina Bondarenko in drie sets uit: 3-6 7-6 (5) 6-0.
Bertens (28) bereikte vlot de tweede ronde door de Roemeense Irina-Camelia Begu in twee sets te verslaan: 6-1 6-4. In 2018 was de derde ronde het eindstation voor de Nederlandse topper in Melbourne.
De partij tussen Bertens en Rodionova staat op baan 8 als tweede duel geprogrammeerd na een wedstrijd in het mannendubbel. Die eerste krachtmeting begint om 01.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
15 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
16 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden