Tennisster Bertens in Melbourne op baan 8 in actie
MELBOURNE (ANP) - Kiki Bertens kan voor de tweede keer in haar tennisloopbaan de derde ronde bereiken van de Australian Open in Melbourne. De nummer negen van de plaatsingslijst speelt in de Nederlandse nacht van woensdag op donderdag tegen de Australische Arina Rodionova. Beiden namen het nog nooit tegen elkaar op.
Rodionova is de nummer 163 van de wereld. Ze doet op een wildcard mee aan het grandslamtoernooi in Melbourne. De 30-jarige tennisster won nog geen enkel toernooi op WTA-niveau en staat voor de eerste keer in haar carrière in de tweede ronde van de Australian Open. Rodionova schakelde na een twee uur durende partij de Oekraïense Katerina Bondarenko in drie sets uit: 3-6 7-6 (5) 6-0.
Bertens (28) bereikte vlot de tweede ronde door de Roemeense Irina-Camelia Begu in twee sets te verslaan: 6-1 6-4. In 2018 was de derde ronde het eindstation voor de Nederlandse topper in Melbourne.
De partij tussen Bertens en Rodionova staat op baan 8 als tweede duel geprogrammeerd na een wedstrijd in het mannendubbel. Die eerste krachtmeting begint om 01.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
6 uur geleden