Tennisster Bertens in Melbourne op baan 8 in actie
MELBOURNE (ANP) - Kiki Bertens kan voor de tweede keer in haar tennisloopbaan de derde ronde bereiken van de Australian Open in Melbourne. De nummer negen van de plaatsingslijst speelt in de Nederlandse nacht van woensdag op donderdag tegen de Australische Arina Rodionova. Beiden namen het nog nooit tegen elkaar op.
Rodionova is de nummer 163 van de wereld. Ze doet op een wildcard mee aan het grandslamtoernooi in Melbourne. De 30-jarige tennisster won nog geen enkel toernooi op WTA-niveau en staat voor de eerste keer in haar carrière in de tweede ronde van de Australian Open. Rodionova schakelde na een twee uur durende partij de Oekraïense Katerina Bondarenko in drie sets uit: 3-6 7-6 (5) 6-0.
Bertens (28) bereikte vlot de tweede ronde door de Roemeense Irina-Camelia Begu in twee sets te verslaan: 6-1 6-4. In 2018 was de derde ronde het eindstation voor de Nederlandse topper in Melbourne.
De partij tussen Bertens en Rodionova staat op baan 8 als tweede duel geprogrammeerd na een wedstrijd in het mannendubbel. Die eerste krachtmeting begint om 01.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
39 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
23 uur geleden